Wpis z mikrobloga

Ostatnio testowałem czy w kindle zepsuta jest bateria, czy reszta czytnika, podłączyłem do innego źródła prądu i zaczął palić mi się kabel podczas kiedy kindle się włączał. I tak sobie myślę że powinienem posiadać porządniejsze przewody do zasilania xD
Jakie i gdzie kupić przewody do prototypowania? Jak obliczyć np średnicę przewodu potrzebną? Strasznie one są drogie w sklepach elektronicznych. Mam ochotę kupić przewody do instalacji 230v bo są tańsza, ale czy dobrze myślę że taki dla np 16A 230V, dla napięcia 5V pociągnie też tylko 16A?
#elektornika #diy
radio_dalmacija - Ostatnio testowałem czy w kindle zepsuta jest bateria, czy reszta c...

źródło: zestaw-kabelkow-2

Pobierz
  • 5
@radio_dalmacija: kindle w czasie ładowania nie powinno pobierać więcej, niż jakieś 200mA, więc nawet gdybyś to podłączył drutem nawojowym 0,1mA, nie miał prawa się spalić. Albo gdzieś miałeś zwarcie albo podałeś napięcie z zasilacza wprost na baterię bez żadnej kontroli prądu ładowania - w tym momencie w sumie twoje szczęście, że to przewód zaczął się palić, a nie bateria, a chwilę później biurko :)