Wpis z mikrobloga

Mirki od #elektronika szukam rozsądnego sposobu żeby połączyć 40 pasków led RGBW ok 40cm każdy. Tj cztery obwody po 10 pasków. Chce zrobić podświetlenie regałów. Jedna stronę zrobiłem już używając takich złączek jak na wklejonym zdjęciu, a tam gdzie nie sięgały łączyłem przewody mini koszulkami termokurczliwymi - roboty do zajechania, a efekt średni, tj w niektórych miejscach słabo kontaktują, są zmiany kolorów, nie świecą jak powinny. Te złączki są średnie, pasek delikatnie się przesunie i się psuje. Macie jakieś bardziej sensowne rozwiązanie? Ewentualnie lepsze złączki? Lutować chyba się tego nie da bo to pięć bardzo blisko siebie połączeń na pasku. Pomóżcie plis! Chyba ze ktoś sprzedaje paski z przylutowanymi przewodami - ułatwiło by mi mocno prace, nawet za większy piniondz
#elektryka #elektroda #led #majsterkowanie
vuxiu - Mirki od #elektronika szukam rozsądnego sposobu żeby połączyć 40 pasków led R...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 7
Lutować chyba się tego nie da bo to pięć bardzo blisko siebie połączeń na pasku.


@vuxiu: Da się i to jedyne sensowne wyjście.
@dktr masz jakiś poradnik jak to zrobić? Bo z moim skillem to nie widzę jak stawiam małą kropkę cyny nie wchodząc na blaszkę obok
@vuxiu: To się da zrobić nawet zwykłą transformatorówką z dobrze zrobionym grotem z druta 1.5mm i użyciu zwykłej kalafonii. Nie wiem po co do tego "poradnik" wystarczy chwilę potrenować.