Wpis z mikrobloga

3일 연합인포맥스와의 통화에서 권 연구교수는 "시료를 만드는 데는 일주일이면 되는데 하나 가지고 있지만 본격적으로 만들지 않았던 것이라 다시 만들어야 한다"며 "전기적 특성을 측정하는 것이 우선순위고 자기적 반자성은 실험한 바 작다"고 밝혔다. 권 교수는 해당 초전도체 물질이 기존 옴의 법칙 측면에서 구리와 패턴이 다르고 반자성은 작다며 반자성보다는 전기적 특성을 먼저 검증해달라고 강조했다. 그는 실제 초전도체와 유사한 특성 중 전기적 특성에 먼저 집중 검증해달라고 설명했다.


그는 시료에 대한 검증에 대해서는 "요청이 많이 들어오지만, 샘플 하나를 가지고 있으려 한다"며 "(상온-상압) 초전도체가 맞다고 생각하고, 방법을 밝혔으니 그 방법대로 검증해보면 된다"고 말했다. 권 교수는 사이언스와 네이처 등 유명 해외 과학저널에 논문을 과거부터 투고했지만 반려됐다고 설명했다. 그러면서 그는 "지난해 8월 쓴 논문을 일부 수정해서 아카이브에 실을 것으로 당시 사이언스에 투고 후 반려됐지만 데이터가 틀렸다고 하진 않았다"며 "네이처 같은 경우 트라우마가 있는 것 같아 부담을 느끼지 않았을까 생각한다"고 말했다.


이어 "검증이 된 다음에 다시 이야기하면 될 것 같다"고 덧붙였다.


Tłumaczenie przez GPT 3,5

W rozmowie telefonicznej z agencją informacyjną Yonhap News, profesor Kwon wyjaśnił, że "choć do stworzenia próbki potrzebuję tylko tygodnia, to mam tylko jedną próbkę i jeszcze jej nie wytworzyłem w pełni, więc muszę ją znowu wyprodukować". Dodał również, że "priorytetem jest pomiar właściwości elektrycznych, a magnetyczna samoistność jest mało eksplorowana w badaniach eksperymentalnych". Profesor Kwon podkreślił, że przed przystąpieniem do badań nad właściwościami magnetycznymi, należy najpierw zweryfikować właściwości elektryczne tego nadprzewodnika.


Odnośnie do weryfikacji próbki, wyjaśnił, że "choć dostaję wiele próśb o weryfikację, to chciałbym zachować tę jedną próbkę". Stwierdził również, że "uważam, że (przewodnik) nadprzewodzący w warunkach (temperatury) pokojowej i normalnego ciśnienia ma sens, i skoro udostępniłem metodę, można ją wykorzystać do weryfikacji". Profesor Kwon wspomniał, że od pewnego czasu składał artykuły do renomowanych zagranicznych czasopism naukowych, takich jak "Science" i "Nature", ale były one odrzucane. Zaznaczył, że "artykuł napisany w sierpniu ubiegłego roku został zmodyfikowany i opublikowany w repozytorium, po odrzuceniu przez 'Science', jednak nie dotyczyło to błędnych danych". Wyraził przypuszczenie, że "w przypadku czasopisma 'Nature' mogło istnieć pewne trudne do przezwyciężenia związane z nim trudności".


Dodając, "możemy porozmawiać ponownie, gdy weryfikacja zostanie przeprowadzona", zakończył rozmowę.


#lk99 #nadprzewodniki #technologia #nauka #elektronika #elektryka #fizyka #fizykakwantowa
  • Odpowiedz