Wpis z mikrobloga

@L3gion: Jak dla mnie Windows 2000 to był szczyt sensownego UI/UX jeżeli chodzi o systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych. Bez zbędnego nadmuchiwania interfejsu, wszystko ładnie prosto rozłożone, bez wodotrysków.
@L3gion: to przesiądź się na linucha albo maca. Mac trochę zbiera danych ale nie ma to porównania z windowsem a linuch w ogóle nie zbiera danych. Teraz nie ma dużych różnic między systemami chyba że używasz niszowego specjalistycznego oprogramowania.

Windows 98, xp i vista moim zdaniem nie były dobrymi systemami, pod wieloma względami były źle zaprojektowane i łatwo było złapać wirusa czy coś nieodwracalnie popsuć.

Jedyny legitny windows to 7 bo
  • 0
to przesiądź się na linucha albo maca. Mac trochę zbiera danych ale nie ma to porównania z windowsem a linuch w ogóle nie zbiera danych. Teraz nie ma dużych różnic między systemami chyba że używasz niszowego specjalistycznego oprogramowania.


@janciopan: Mój główny komputer to Mac ale niestety z Windowsem walczę na kompie do gier i w pracy...
@L3gion: Ja tam z windowsów się już dawno wyoutowałem ale to nie są aż takie złe systemy tylko użytkowników traktują jak idiotów i jak dla mnie to jest za bardzo autonomiczny byt ale użytkownicy to przeważnie idioci więc się nie dziwie xd
@supra107 zależy jak leży. Mi tam to co zostało zapoczątkowane przez "Aero" pasuje, może to "kwestia pokoleniowa"...ale tak jakoś nawet W10 idzie w ślady Windowsa 7, i choćby taki pasek uruchomionych programów czy szkalny interfejs (ale bez nadmiernego błyskania, coś bardziej jak matowy 2000 ale ładniejszy ( ͡º ͜ʖ͡º) jest czymś do czego łatwo przywyknąć (a ja sam nie "skaczę" zanadto w najnowsze OSy)

...skoro [od
@L3gion: w prywatnym pc mam windowsa 7 od 10 lat. Po co mi upgrade?

W firmowych w sumie nawet nie wiem jaki to Windows bo po co mi ta wiedza. Chyba teraz tego najnowszego. Nie mam problemu w ogóle z wymyślonymi przez Ciebie problemami.

To tak jak ci debile co jeżdżą w aucie z włączoną eską i narzekają jaka dzisiejsza muzyka jest do dupy xD
via Android
  • 0
@koniecswiatajestbliski Jeśli znane wszem i obec cechy Windows 10 i 11 są według ciebie wytworem mojej wyobraźni, to zazdroszczę ignorancji / różowych okularów xD Najwyraźniej ostatni raz jak instalowałem 11stke to byłem naćpany i wymuszone konto online tak naprawdę nie istniało.

Upgrade choćby po to by w ogóle dało się używać nowych wersji programów. Głupi Firefox nie jest już dostępny na 7mke.
@vulcanitu: On chyba nawet nie jest fabrycznie zainstalowany tylko w menu start wisi taka ikonka która pewnie go instaluje po kliknięciu. Jak bawiłem się Win11 na VMce to tak, był ten TikTok w menu start ale sam pakiet UWP nie był zainstalowany. Także to taka reklama/przycisk 1-click-install. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli znane wszem i obec cechy Windows 10 i 11 są według ciebie wytworem mojej wyobraźni, to zazdroszczę ignorancji / różowych okularów xD


Jeśli w najnowszym Windowsie przeszkadza Ci wbudowany tiktok to sorki, ale beka z Ciebie, że nie potrafisz się tego pozbyć w sekundę. Albo asystent AI, z którego nie wiem czy wiesz, ale nie musisz korzystać tak samo jak z tik toka zresztą xD

A z Firefoxa nie korzystam. Pewnie
@L3gion:
Windows 10 po zastosowaniu "shutup o&o 10" + wyłączeniu apek "sklepowych", przemyślanym nadaniu uprawnień da się używać i wygrywa z 7 oraz 2000 pod względem prostoty: dużo lepsze indexowanie wielu plików i automatyzacja: porządków, aplikacji domyślnych, instalacji sterowników i bibliotek, lepsze zarządzanie pamięcią. Tylko powiadomienia to dla mnie strzał w kolano bo aplikacje mają prostą drogę do pracy w tle, ale łatwo wyczaic. Poza tym: nie mam już nic do