Wpis z mikrobloga

Proszę Państwa, wysoki sądzie, to jest doktór mencelele xd

Profesor medycyny na uniwersytecie chłopskiego rozumu xd

"Mieliśmy przez wieki tą medycynę uniwersytecką i taką medycynę ludową, wydaje mi się, że ta ludowa mogła działać lepiej".

"Mama zabrała brata do wiejskiej baby, ona ponaciskała mu rękę i ręka działała"

Po co iść do chirurga ortopedy, skoro można iść do "wiejskiej baby", która wie lepiej xd

Ciężko to w ogóle skomentować...

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazpodludzi #konfederacja #polityka
konrad_bolec - Proszę Państwa, wysoki sądzie, to jest doktór mencelele xd

Profesor m...
  • 47
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @konrad_bolec ostatnio w mojej rodzinie przewinęło się kilka wypadków ortopedycznych. Na 4 przypadki chyba tylko jeden został dobrze zdiagnozowany, drugie "silne poobijanie" okazało się kilkoma złamaniami(paradoksalnie mój chłopski rozum dosyć trafnie ocenił urazy w 15 sekund co zajęło DOKTOROM MEDYCYNY 5 miesięcy), trzeci uraz z racji na #!$%@? wytyczne lekarza nie zagoił się prawidłowo, czwarty był na tyle "znośny" ze pokrzywdzony pogodził się z okresowym bólem w miejscu urazu. W
Mentzen nie postuluje zniesienia medycyny. Dalej taka osoba mogła by trafić do kompetentnej osoby gdyby chciała. Sam bym sobie nie nastawił kości u wioskowego znachora ale jeśli ktoś chce to why not?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: To podobnie z doradcą podatkowym. Niepotrzebny będzie wykształcenie i egzamin - czemu Sławek tego nie zaproponuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@konrad_bolec: Tak serio. Przed laty, może nie pamiętasz bo młody jesteś był zawód felczera, który zajmował się takimi właśnie prostymi sprawami jak unieruchamianie nieskomplikowanych złamań. By zostać felczerem wystarczyło odebrać średnie wykształcenie np liceum sprofilowane. Podobną wiedzę spokojnie prezentował doświadczony znachor na wsi. Bo znachor to nie był jak się dzisiaj uważa szaman czy inny hohsztapler ale jednak osoba która potrafiła leczyć nieskomplikowane przypadki.