Wpis z mikrobloga

Żałosne jest to, że z nie-turowej serii zrobili turową grę


@bottomless_pit_supervisor: przeciez w DND wszystko od zawsze bylo w turach, gry tez, postac po prostu stala jak ciele i czekala x sekund zeby ponownie uderzyc itp nawet w kartach postaci miales opisy w stylu czar trwa X rund, postac ma Y atakow na runde itp

jasne dodaje to dynamiki ale moim zdaniem w turach mamy duzo lepsza kontrole nad tym kto
  • Odpowiedz
ale BG1 i BG2 nie były zdaje się turowe


@bottomless_pit_supervisor: zasady dnd sa i te gry nadal uzywaly tych zasad, po prostu gra nie robila jakis pauz, podzialu itp, postacie nadal robile tyle akcji i odstepow ile robily by w walce turowej, czary trwaly x rund, atak byl X razy na runde itp tylko postacie robily to jednoczesnie a ogarnianie tego wymagalo ciaglego recznego stopowania gry albo poleganiu na AI

Jak
  • Odpowiedz
@discombobulate: Nie jestem fanem DnD/RPG a zasady są mi znane tylko powierzchownie. W swoim życiu grałem trochę w bg1, bg2 i iwd2, bez jakiegos sentymentu - ot zwykle gierki. Też mnie zastanawiało jak to będzie z tymi turami, bo coś nie pasuje.

Zaryzykowałem.
Mam rozegrane już z 15h, żona od wczoraj obrażona, syn nie bardzo wie ocb, a dzisiaj od rana planuje jak rozplanować dzisiaj przygodę :D

Wpadłem. Gra jest rewelacyjna
  • Odpowiedz