Wpis z mikrobloga

Jako że trip po Serbii zbliża mi się nieubłagalnie, a ja nie mam ogarniętego ani planu, ani nawet noclegów (yolo xd) to zbieram polecajki - może ktoś był w południowej części kraju i zna jakieś fajne miejsca poza tymi sztampowymi do znalezienia w necie?

Ogółem mam 7 dni z czego 1 dzień na Belgrad, ale reszty kompletnie nie wiem jak rozplanować żeby to miało ręce i nogi. Trasę planuję mniej więcej jak czerwona linia. Im więcej lokalnych dróg (ale nie 4x4) tym lepiej.

Może jakieś fajne szlaki? Po PN Tara w sumie chyba warto się poszwendać. Myślałem o wejściu na Midżor, ale nie wiem czy to ma sens bo już dwa dni bym musiał na ten rejon poświęcić (dojazd jakoś wieczorem, drugiego dnia szlak, trzeciego dalej w trasę).

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #serbia #balkany
Pobierz Krupier - Jako że trip po Serbii zbliża mi się nieubłagalnie, a ja nie mam ogarnięteg...
źródło: FireShot Capture 1102 - Serbia 2023 Moje Mapy Google - www.google.com
  • 7
Aleksinac ( w sumie wieś Lipowac) masz via ferratę, ciekawy klasztor, dużo tras trekkingowych i kolesia co robi dobrą rakiję :) u niego warto się zatrzymać na nocleg. Jadę tam znowu w sierpniu się powspinać.
Jakbyś jechał na Midżor, to jest taka miejscowość Babin Zub tam niedaleko masz wodospad Bigar ( w sumie tam chyba każdy się tak nazywa), ale idąc w górę trafisz na klasztor, ruiny młyna i takie dziwne kaskady
Pobierz ramirezvaca - Aleksinac ( w sumie wieś Lipowac) masz via ferratę, ciekawy klasztor, d...
źródło: IMG_20190609_161641
@ramirezvaca: szedłeś na Midżor? Jeśli tak to jak trasa wygląda? Względnie lekka, porównywalna do jakiejś w miarę znanej? Nie mam ochoty chyba na tym tripie na jakieś szczególnie duże wysiłki. :P

Nie mogę znaleźć tego wodospadu. :( Masz pinezkę?
@Krupier: prosta, na starcie jest bardzo przyjemne schronisko, trasa cos a la z Halicza na Tarnice, latdne widoki, konie, duzo zieleni. Wodospadu poszukam, na spokojnie bo teraz mam trochę zamieszania w pracy.