Wpis z mikrobloga

dzień dobry, mam pytanie w sprawie #koty

mam je od niedawna i to po zmarłym rodzicu także ja nie wie

moje kotki bawią się razem ale czasami tak intensywnie, że nie wiem czy to jeszcze jest zabawa czy już akt przemocy domowej. Mianowicie kotek A napada na moją kocicę B momentami tak bardzo, że ta czasami syczy na niego. Z drugiej strony nie widzę by ją krzywdził tj nie ma krwi czy zadrapań.

nie wiem co o tym myśleć. A co państwo kociarze sądzą na ten temat?
  • 4
@FOTEL: Te kotki od dawna są razem ? Czy kocica B również skacze, atakuje kotka A bez powodu, dla zabawy?
Sam mam dwa koty, i ten młodszy czasem też piszczy jak starszy go gryzie ale to czasami. Sam też nie raz zaczepia starszego, więc wydaje mi się że to normalne i się bawią. A tak to czasem śpią razem i lizą siebie nawzajem. Ale są piski, i syczenie czasami, czy też
@lentilek: one są ze sobą prawie od początku czyli jakies 7 lat. Lizą się wzajemnie, czasami śpią razem. To kocur prawie zawsze inicjuje zabawy bo kocica jest z natury bardziej osowiała, możliwe że ma chorobę sierocą. Ale nie jest statyczna podczas zabaw, wierzga swoimi wielkimi łapami i nawala go.

czy są wykastrowane? nie mam pojęcia

Ale są piski, i syczenie czasami, czy też warczenie XD Zazwyczaj jak jeden kot nie jest