Wpis z mikrobloga

Eh. Kocham swoje szczęście. Zwolnienie z podatku dochodowego weszło w życie w dniu moich 26 urodzin. Teraz z dziewczyną ciułaliśmy kasę na domek (lekką ruinę) i kupiliśmy go w zeszłym roku. Mieliśmy brać kredyt na remont. Teraz wchodzi kredyt 2%, na który dzięki temu już się oczywiście nie kwalifikujemy, a dzięki któremu cała budowlanka zdrożeje. Nie mam już siły w tym kraju.
#nieruchomosci #ekonomia #gorzkiezale
  • 66
  • Odpowiedz
@RedBulik: wszedł sobie kredyt 2 procent, jeszcze przed jego wyprowadzeniem ceny mieszkan i domow 10% w górę.

Poczekaj, zapomniałem dodać, że od przyszłego roku minimalna 3200 na rękę plus 800plus. Zobaczysz jak ceny robocizny wywali do góry i innych usług, ale przecież to naturalne.
  • Odpowiedz
@RedBulik: Ojj Nie martw sie - jako prawie 40 letni kawaler zyjacy z parterka bez dzieci, posiadajacym pol mieszkania od mamy ( tata podarowal po rozwodzie jakies 20 lat temu) NIe nalezy mi sie #!$%@? nic! No oprocz podwyzki podatkow! Nic mi sie nie nalezy, zadne znizki, zadne ulgi. Chcialem swoje ciezko zarobione poeniadze zainwestowac w domek od kumpla, ruinka do remontu, ale kuwa przez kredyt 2% wszystkie ceny poszly o
  • Odpowiedz
@cyb3rm4n prawie 30 latek tak samo żyjący, z takimi samymi odczuciami, #!$%@? dostaje z roku na rok w tym kraju, nie mam pojęcia już co robić, każda odłożona miesięcznie kasa traci na wartości, do tego jestem na JDG i z kredytem tez średnio u mnie, poza tym sam nie wiem czy chce się w cokolwiek woierdalac, nawet na jakieś max 15 lat, jak żyć, co robić, wyjechałbym na drugi koniec świata sobie
  • Odpowiedz
@cyb3rm4n:

kawaler zyjacy z parterka


Jeżeli to ma znaczenie no to się ożeń,
Przecież to decyzja administracyjna, jak np. aby otrzymać dofinansowanie na założenie firmy trzeba się zarejestrować jako bezrobotny a nie tylko siedzieć w domu i nic nie robić
  • Odpowiedz
@RedBulik: mam za niedługo 40lat, miałem szczęście zwiedzić trochę świata i z niejednego chleba pięć jadłem ale zawsze jakoś serducho ciągnęło do kraju. Mam teraz już dom, dziecko, kobietę i stałą pracę ale od państwa dostałem NIC.
Będąc z wyżu demograficznego nie załapałem się na darmowe studia, jak były programy na naukę języka/umiejętności/otwarcie DG to byłem pierw za mlody, potem za stary, potem miałem zatrudnienie. Jakieś ulgi, dopłaty, preferencyjne kredyty, OZE,
  • Odpowiedz
@RedBulik: spokojnie, pożyjesz trochę to będzie jeszcze sporo programów rządowych na które…tez się nie załapiesz XD
MDM, Rodzina Na Swoim, Mieszkanie +, 2%, nawet książeczki mieszkaniowe które miały starczyć na zakup kawalerki a starczyło na meblościankę. Już przestałem liczyć.
  • Odpowiedz
@RedBulik: Również #wykop30plus klub tutaj i również nie skorzystałem z praktycznie żadnej ulgi i dopłaty od państwa, ba nawet moi rodzice niewiele skorzystali na mnie bo chyba 2 czy 3 razy odliczyli sobie jakąś ulgę na mnie w PIT.

Może to mocny cope mechanizm, ale staram się tym nie przejmować. Skoro dałem sobie radę bez ulg, dopłat i rekompensat, to najwyraźniej nie były one mi potrzebne aż tak bardzo. Miałem szansę
  • Odpowiedz
tego rodzaju system dopłat i ulg nazywa się "sprawiedliwość społeczna" i ogólnie to koncepcja lewicowa.
  • Odpowiedz
@RedBulik: witam w klubie :D 30 latkowie to luka dla wszystkich programów społecznych i mieszkaniowych bo na MDM byliśmy za mlodzi a na prace bez podatku i kredyt 2% za starzy xD Na emerytury tez nie mamy co liczyć a nasze pieniądze sa obecnie przepalane na 13ki i 14ki. Zostaje nam dymanie dla innych i wysokie kredyty oraz ceny nieruchomości a później płacz "gdzie sa te dzieci"?
  • Odpowiedz