Wpis z mikrobloga

Ten wątek i liczba plusów pokazuje, że to nie #!$%@? rynku nieruchomości jest największą tragedią dla młodego człowieka, ale to jak bardzo władza poprzez rozdawnictwo niszczy poczucie wartości jednostki i jednocześnie hoduje roszczeniowość, że coś się komuś należy.

Niestety mało się o tym teraz mówi, ale podobnie jak lata komuny przeorały mózgi naszych dziadków i rodziców, tak samo doświadczamy tego obecnie. A historia pokazuje że aby wyplenić takie zepsucie moralne, to trzeba na to kilku pokoleń, bo ten oryginalny Homo Soviectus z lat PRL-u wciąż w narodzie żyje, nawet 30 kilka lat po upadku komuny.

Coraz częściej słyszę teksty w stylu "załapał się", "nie kwalifikuje się", "należy się", "nie należy się", "program dopłat obejmie tylko X" etc. co jest toksyczne bardziej niż się ludziom wydaje, bo kreuje poczucie że aby czegoś się dorobić, to nie należy pracować i się starać, ale być w określonej grupie wiekowej / ekonomicznej / branżowej / matrymonialnej etc. Oczywiście możliwości przynależności do danej grupy są dla jednostki bardzo ograniczone, bo to władze definiują tych lepszych i gorszych wedle swojego uznania - stąd poczucie beznadziei jeśli ma się pecha i jednocześnie roszczeniowości "dlaczego inni dostali a ja nie".

Na naszych oczach powstaje pokolenie Homo Soviectus 2.0, czyli ktoś z jednej strony zgorzkniały bo czegoś nie dostał od władzy i jednocześnie roszczeniowy i zabiegający o te ochłapy, bo skoro ktoś inny dostał to mnie też się należy.

Efektem tego jest to, że z czasem w społeczeństwie panuje marazm, lenistwo i bylejakość bo nie ważne jak bardzo byś się starał, władza i tak randomowo kogoś innego obsypie benefitami, więc lepiej mieć #!$%@?. Przerabialiśmy to już za PRL-u, a Homo Soviectus nie powstał w rok ani dwa, ten rak toczy naród powoli ale skutecznie, niektórzy nawet tej zmiany nie są w stanie zauważyć bo żaba gotowana jest powoli.

#!$%@? jak ja gardzę taką władzą, która zamiast stwarzać warunki w których każdy może godnie pracować i kupić sobie dach nad głową za swoje ciężko zarobione pieniądze, to dzielą ludzi na tych gorszych i lepszych, a później jeszcze jedni z drugich się śmieją co pogłębia podziały i jeszcze bardziej dobija jednostki.

Nowy Homo Soviectus rodzi się na naszych oczach, będą nim skażone nie tylko obecne pokolenia ale także ich dzieci i wnuki, które za 50 a nawet 100 lat robiły memy z wąsaczami i nosaczami, które w 2023 kombinowały jak dostać mieszkanie za półdarmo w kredycie Bk2% czy załapać się na dopłaty do prądu.

#nieruchomosci #finane #ekonomia #polska #bekazpisu #przemyslenia #gorzkiezale
mookie - Ten wątek i liczba plusów pokazuje, że to nie #!$%@? rynku nieruchomości jes...

źródło: destrukcja

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 130
@mookie Pamiętaj, że władza jaka by nie była jest jedynie odzwierciedleniem poziomu intelektualnego obywateli. Dlatego jeżeli mamy władzę jaką mamy, to nie dlatego że ona jest głupia. Nie jest. Oni jedynie dla otrzymania lub utrzymania władzy robią tylko to czego oczekują obywatele. To nie rządzący są głupi. Oni są inteligentnymi, cynicznymi łajdakami, to obywatele są idiotami bo ich wybierają. A przyczyną tego jest kompletny analfabetyzm ekonomiczny. W demokracji rządzi większość,a większość stanowią
  • Odpowiedz
  • 19
@ufokufok1: ja się z tym w pełni zgadzam, dlatego próbuję pokazać mechanizmy jakie władza stosuje, bo ludzie w Polsce najzwyczajniej w świecie są głupi. To leży u podstawy tej tragedii.
Naród dał się raz komunie zniewolić i jak widać jest z tego bardzo ciężko się wyrwać, bo to wraca jak bumerang.

Obecnym problemem jest to, że komunistów wybiera pokolenie wychowane w komunie - bo to starzy ludzie 50+ głosują na PiS-iorów.
  • Odpowiedz
@mookie Każdy bierze komu chcą dać. 19 letnie Oskarki na JDG pierwsze leciały po tarcze kowidowe, Julki <26 są happy bo 0% pit, teraz wszyscy run na 2%. Obecnie nie ma osoby która nie jest objęta jakaś formą wsparcia.
  • Odpowiedz
@mookie: 2 pokolenia miną nim może, podkreślam MOŻE uda się wyplenić homo sovieticusa z społeczeństwa polskiego. Ale tak to jest jak mówisz zamiast kreować system premiujący pracę i chroniący ciężko pracujących albo góra tych co niezależnie od losu po prostu nie mogą sobie pozwolić na pracę to mamy system w którym promuje sie cwaniactwo, nepotyzm, roszczeniowość i lenistwo. Ja ciężko studiowałem, by być tu gdzie jestem, a jako młody facet przed
  • Odpowiedz
Na naszych oczach powstaje pokolenie Homo Soviectus 2.0, czyli ktoś z jednej strony zgorzkniały bo czegoś nie dostał od władzy i jednocześnie roszczeniowy i zabiegający o te ochłapy, bo skoro ktoś inny dostał to mnie też się należy.


@mookie: w punkt, niby wszyscy hejtują pis i rozdawnictwo, a jak się rzucili na bk2 czy 800+ to jak szczury normalnie XD

w sensie każdy ten program to jest #!$%@? gospodarki ale mimo
  • Odpowiedz
@mookie: wnioski z dupy. Mogę załapać się na BK2% i jakoś nie przychodzą mi do głowy myśli "o jak super!", "dziękuję panie jarku" czy "dobrze, że państwo zabierze innym, a da mi" - raczej myślę o tym w kategoriach ostatniej szansy na zakup większego mieszkania, bo rynek nieruchomości zaraz całkowicie się #!$%@? przez działania rządu a oszczędności pożre inflacja, również przez działania rządu. Na zwolnienie młodych od podatku też się nie
  • Odpowiedz
@mookie @ufokufok1 taki trochę chichot losu, ze strony młodszego pokolenia, jest to grupa która najbardziej olewa wybory, a pretensje mają do tych którzy korzystają z prawa wyboru. Wszyscy młodzi muszą zrozumieć, że wybory to powinien być ich psim obowiązkiem, a nie zostawiać decyzję grupie która niebawem zawinie się z tego świata i mają w dupie co będzie za kilka lat.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol:

w sensie każdy ten program to jest #!$%@? gospodarki ale mimo jest "to jak dajo to biore".


Co jest w tym dziwnego? Jak nie weźmiesz to jesteś stratny trzy razy. Raz w podatkach, drugi raz przez konsekwencje takiego rozdawnictwa, a trzeci bo musisz wsadzić więcej swojego wkładu względem każdego innego.

Lepiej być w plecy dwa razy niż trzy.

Ja brałem kredyt w pełni świadomie zaraz po ogłoszeniu tego programu. Aktualnie
  • Odpowiedz
jednocześnie roszczeniowości "dlaczego inni dostali a ja nie"


@mookie: no ale dziwi cie to...? masz dwie osoby które nie różnią się niczym poza tym, ze jeden jest 2 lata starszy. Osoba A dostaje ulgi i dopłaty, osoba B - nie. Mamy do czynienia z jawną niesprawiedliwością co rodzi wzburzenie a ciebie ono dziwi. Nie rozumiem dlaczego.

oczywiście, że najlepiej by było żeby państwo nie kradło ale skoro już kradnie i rozdaje
  • Odpowiedz
@uriel_ck Samo uczestnictwo w głosowaniu nic nie zmieni dopóki wybór nie będzie świadomy i oparty na rzetelniej analizie i wiedzy.

Wybory przez nieświadomych wyborców kończą się na tym że głosują na tego kto w telewizji najwyższe słupki, bo chcą mieć poczucie dobrze obstawione go zakładu. Ich głos bardziej przypomina obstawianie totolotka, albo konia na wyścigach niż świadomy wybór.
  • Odpowiedz
  • 3
Wnioskuję o kredyt 2% z żoną i dzieckiem, by mieć gdzie mieszkać. Sznur 620 tysięcy na 30 lat. PÓŁDARMO? Pochwal się gdzie mieszkasz i na jakich warunkach.


@panKrzysztofKrawczyk: Nie zrozumiałeś puenty.
Ty dostaniesz sznur na 620k w BK2%, a ktoś inny nie załapie się na BK2% i do wyboru mu zostanie dwa razy cięższy sznur 1200k, albo wieczne życie na wynajmie. Porównaj się nie ze mną, tylko z gościem ze screena.
  • Odpowiedz
@mookie: Ale Unia robila to samo. Jak chodzilem do technikum to stypendia po kikaset zlotych nie dostawali zdolni tylko dostawaly wiesniaki co dojezdaly do miasta sie uczyc i niewazne ze byli z bogatego domu rolnika i nie wazne ze mieli srednia 2.0 albo nawet i ponizej. A ja majac trzecia najlepsza srednia w klasie powyzej 4.0 nie przyslugiwal mi zlamany grosz tylko dlatego ze nie bylem wiesniakiem a miastowym. Odechcialo mi
  • Odpowiedz
@ufokufok1 totalnie się z tobą nie zgodzę- oczywiście jeśli chodzi o starsze osoby i młode. Młode będę osoby będą głosować poprzez pryzmat memów, a starsze przez tube propagandową pisu. Pytanie kto zagłosuje bardziej racjonalnie, bo nie ma co się oszukiwać, że starsze osoby są bardziej podatne na manipulację; masz TVP, masz Rydzyka, masz kościół i wreszcie masz lata słuchania, że starsze pokolenie całe życie słyszało, że trzeba zacisnąć pasa, czyli komuna i
  • Odpowiedz