Wpis z mikrobloga

Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze spalania w dłuższej trasie zgodnej z przepisami.
U mnie Zielona Góra - Tiers (miejscowość w górach we Włoszech). Przez Niemcy i Austrię. Jechałem pod znaki + maks. 10 km/h.
W komentarzu fota z ekonomicznej krótszej jazdy, między miejscowościami w Dolomitach. To żeglowanie/dryfowanie sporo zaoszczędza. I chyba odłączanie osi (choć nadal nie wiem czy na pewno mam odłączane 4x4, czy stałe ;)).

#niktniepytal #motoryzacja #samochody
Pobierz Draay - Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze...
źródło: IMG_3800
  • 273
@Draay: ładnie, jak moje 20 letnie clio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fajnie że jest taki postęp, że segment B>D(?) i moc z 75 na 245. Jednak tego typu fury z tamtych lat to z dycha będzie
@cwlmod

Jak to? Haldex to przecież quattro ultra i wydawało mi się że tylko platformy przednionapędowe z silnikiem poprzecznym je mają (nie wiem jak w rs3)


nie, quattro ultra to całkiem inne rozwiązanie niż haldex. łączy je tyle, że oba nie są napędem stalym
Niedostosowanie prędkości to może być zapieprzanie 200 na krajówce i wypadnięcie z zakrętu jak i 90/90 w największej ulewie i kałużach na drodze.


@cwlmod: widać że debil i w dodatku wydaje mu się że jest kubicą w swojej skodzie xD powinni ci zabrać prawko za samo pisanie tych durnych komentarzy
@Norskee: Nie słuchaj dzbana i miernoty cwelmoda. Typ jest pośmiewiskiem tagu motoryzacja. Ego większe niż Kubica, a umiejętności i mądrości, które wypisuje to... no pozostawiają wiele do życzenia :) Z resztą widzisz po liczbie plusów co ludzie sądzą o tym co piszesz, a co on pisze.
Pobierz piwakk - @Norskee: Nie słuchaj dzbana i miernoty cwelmoda. Typ jest pośmiewiskiem tag...
źródło: hehe
@Dziecko_Proboszcza: no to to faktycznie jest mocny argument, bo ogólnie niestety tajgo jest jak dla mnie strasznie przewartościowanym modelem z twardymi plastikami, gdzie np Suzuki vitarę w dobrej wersji i silnikiem 1,4 można mieć za 95 tys
@Kreation vitara jeździłem powyżej 100km/h głośno, drzwi jak z kartonu no i wnętrze jak w mojej starej Mazdzie z 2006 roku.
Kupiłem dom i masę innych rzeczy przed covidem więc mogę przepłacić 20k za auto lepsze to niż przepłacenie za dom 300k bo o tyle wzrosly ceny w mojej okolicy od 2019r;)
Taigo przykładowo w standardzie w wersji style/r-line ma już tempomat acc i travel assista lub wersja style ma led matrix