Wpis z mikrobloga

@SombreroTaco137: okradanie w sensie faktycznie pod koniec tamtego roku ceny były zawyżone i do tego można mieć zastrzeżenia, ale te pieniądze nie poszły do kieszeni obajtka, tylko poszły w inwestycje, za coś trzeba było kupić stacje w Austrii, za coś trzeba wybudować farmy wiatrowe, za coś trzeba wybudować SMR, tak to wygląda że najpierw trzeba zainwestować żeby mieć z tego korzyści i za jakiś czas będziemy mieli tańszą energię. Trzeba też
  • Odpowiedz
  • 182
Więc wydaje mi się, że sprzedanie Orlenu niemcom czego by chciały neuropki nie jest najlepszym pomysłem.


@12lat25cm: Za to sprzedaż Rafinerii Gdańskiej jest najlepszym pomysłem?
  • Odpowiedz
@12lat25cm: orlen to monopolista sama sytuacja w której jedna firma nie zależnie czy prywatna czy państwowa może jednym ruchem zawyżyć ceny paliwa w cały kraju już jest cholernie nie zdrowa i nie wolnorynkowa. Fajnie by było jakby mogli tak zawyżyć ceny nie wiem niemcom albo austriakom i wtedy byśmy czerpali z tego zyski, ale tak się nie dzieje, bo to my to finansujemy żeby firma państwowa mogła robić ekspansję. Nie jest
  • Odpowiedz
@12lat25cm: PS. Na budowę elektrowni idą pieniądze z budżetu państwa a nie spółki, która zajmuje się sprzedażą benzyny po zawyżonej marży.
  • Odpowiedz
Za to sprzedaż Rafinerii Gdańskiej jest najlepszym pomysłem?


@Reezu: niestety ale zmusiła nas do tego unijna polityka antymonopolowa

PS. Na budowę elektrowni idą pieniądze z budżetu państwa a nie spółki, która zajmuje się sprzedażą benzyny po zawyżonej marży.


@Reezu: sprawdź sobie dobrze SMR to raczej sprawka orlenu, nie mówię o zwykłych elektrowniach
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: ale większość decyzji orlenu jest dobra, sam mam zastrzeżenie do tego, że pod koniec zeszłego roku ceny faktycznie były zawyżone, ale mam nadzieję, że te nadmiarowe zyski zostaną dobrze zainwestowane i wygląda na to, że tak będzie, tak jak wspomniałem, farmy wiatrowe, SMR są tego dobrym przykładem
  • Odpowiedz
@losbaltica: każdy ma prawo do własnej opinii, nie musisz się przecież ze mną zgadzać, ja uważam, że działanie orlenu jest dobre, potrzebujemy inwestycji bo nasza energetyka jest przestarzała i uważam, że ceny na stacjach o 50 gr wyższe pod koniec tamtego roku to jeszcze nie jest koniec świata
  • Odpowiedz
potrzebujemy inwestycji bo nasza energetyka jest przestarzała


@12lat25cm: dlatego PiS utopił miliardy w Ostrołęce, czy dlatego Orlen skupuje niezależną prasę za te 50gr na litrze?
  • Odpowiedz
ale większość decyzji orlenu jest dobra,


@12lat25cm: to prawda masz rację że orlen podejmuje dobre decyzje to co wymieniłeś inwestycje w farmy wiatrowe w panele itp ogólnie w energetykę no polska tego potrzebuje i zgadzam się z tobą w tym temacie tak samo ekspansja na zagraniczne rynki, ALE uważam że też właśnie to podnoszenie cen paliwa nie było dobre i takie coś będzie wykorzystywane częściej. Orlen jest upolityczniony mocno po prostu.
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: dlatego dochodzimy do wniosku, że orlen jest potrzebny Polsce i może przynieść dużo dobrego, tylko musi być zarządzany przez odpowiednie osoby, teraz jest wykorzystywany jako tuba propagandowa pisu, za rządów po przynosił straty. Ale mimo wszystko uważam że prywatyzacja orlenu byłaby dużo gorsza

dlatego PiS utopił miliardy w Ostrołęce, czy dlatego Orlen skupuje niezależną prasę za te 50gr na litrze?


@marcaj: miliardy w ostrołęce utopił pis a nie orlen,
  • Odpowiedz
@12lat25cm: Ale oni zaprzeczali że się bogacą, wręcz przeciwnie Obajtek mówił że Orlen przecież nic nie zarabia na podwyżkach bo one były przez wojnę a nie jego widzimisię...

A co do strat za PO, inna koniunktura była i wtedy nie tylko Orlen przynosił straty ale i inne firmy. Więc nie ma co porównywać nawet dzisiejszych czasów do paru lat wstecz. Bo sytuacja na rynkach się zmienia.
  • Odpowiedz
miliardy w ostrołęce utopił pis a nie orle


@12lat25cm: przecież to to samo. Orlen jest w rękach pisu, obajtek został obsadzony z ramienia pis, realizuje ich politykę, kupuje spółki dla nich, dotuje kampanię wyborczą w ramach zapłaty za obsadzenie na stanowisku. Już nie róbmy tu jakiegoś rozdziału na Orlen i PiS xD
PiS jest większościowym udziałowcem it traktuje Orlen jak swoją dojną krowę na potrzeby władzy i pieniędzy.

co do gazet
  • Odpowiedz
@12lat25cm I dlatego sprzedaliśmy rafinerie która się zwróci w chwile Arabom a nie np. Za 10 razy większa kaske? Bo uwierz mi, chciałbym kupić biznes który mi się zwróci w rok albo mniej.
  • Odpowiedz