Wpis z mikrobloga

Powoli wdrażam się w rolę sprzedawcy na #allegro
Na razie korzystam z #allegrolokalnie i zastanawiam się jakim cudem tak dużo osób jest w stanie robić hajs na tej platformie. Przecież tam są chore prowizje dosłownie za wszystko.
Jakiś czas temu kontaktowałem się z hurtowniami w sprawie współpracy. Dawali mi ceny praktycznie takie, w jakich te produkty można kupić na allegro od kilku sprzedawców. Jak na tym zarobić? Gdy pytałem na jaką kwotę muszę kupić u nich towar, żebym mógł liczyć na jakąś zniżkę to zazwyczaj była mowa o 500k PLN-ów. Kwoty poniżej pół bańki nie robiły na nikim wrażenia.
Obecnie rozmawiam z producentem. Jeśli dobrze pójdzie będę miał towar bezpośrednio od niego, bez żadnych pośredników. Ale tu znowu wejdą chore prowizje allegro, bo na początku będę musiał się mocno promować, a i konkurencja duża...
Ludzie, jak Wy na tym zarabiacie? Pomijam handlarzy chińską drobnicą typu etui, smycze itp., gdzie kupuje się towar w cenie 1zł/sztuka a sprzedaje za 21zł/sztuka.
#ecommerce #handel #sklepyinternetowe
  • 13
@Miecz12: jeszcze nie wiem jak tanio go będę miał. Rozmowy trwają. Już wiem, że będę miał sporą konkurencję i jeśli nie będę promował swoich produktów, to zginął one w gąszczu innych ofert. Niedawno przekonałem się, że niewiele osób sortuje oferty według ceny.
a mimo to jakoś żyją z tego handlu...


@inko-gnito: jak zaczniesz sprzedawac setki produktow, robic tysiace sprzedazy, setki zakupow to nie ogarniesz na czym ile zarabiasz. Czesc produktow bedzie na minusie, czesc na plusie, a ze obracasz majatkiem 500k zł to wydaje ci sie ze calkiem spoko ci idzie, nigdy nie masz calego towaru skapitalizowanego wiec tak na prawde ciezko powiedziec ile wynosi caly majatek.
@Wychwalany: jako ciekawostkę napiszę Ci, że znam gościa, który ma towaru na kilka (może już kilkanaście) milionów złotych. Pewnie już sam nie wie ile tego ma. Jego sklep ma fatalne opinie w google, allegro i na forach, a mimo to żyje sobie na wysokim poziomie prowadząc ten swój handel już od prawie 20 lat.
@inko-gnito: był okres że szło mu świetnie i uzbierał kapitał, po wielu zmianach na allegro w ostatnich latach może nie wiedzieć ile i czy wogole na nim zarabia. Na FB ZjednoczeniSprzedawcy co chwile ktos pisze ze dopiero sie skapnal o jakieś opłacie która była wprowadzona np 2 lata temu
@inko-gnito jak wrzuciłem kiedyś posta na zjednoczonych "skąd wiecie czy zarabiacie" to mnie tam prawie żywcem zjedli. Jedni płakali, że im przypomniałem, że nie zarabiają, inni się śmiali, że "hehe jak to nie macie bilansów od księgowej", a nawet jeden guru od allegro ads mi swojego e-booka wręczał w nagrodę za dobre pytanie XD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem na ile jest powszechne zjawisko, które opisuje @