Wpis z mikrobloga

  • 358
@whiskas cooooooo? ja pierdziele ale jestem stary. Mam siostrzeńca i siostrzenicę w szkole podstawowej i średniej i mi do głowy nie przyszło, że się zmieniły legitymacje. Nawet ich o to nie pytałem. Dzięki za wyjaśnienie!!
  • Odpowiedz
mi do głowy nie przyszło, że się zmieniły legitymacje. Nawet ich o to nie pytałem.


@Cubaza: Bo mogło się nie zmienić. Wszystkie moje dzieciaki mają wciąż papierowe. Teraz wyszło jakieś rozporządzenie i od nowego roku szkolnego ma się to zmieniać. E-legitymacje zostały wprowadzone w 2018 roku, ale nie mam pojęcia ile szkół może takie wydawać. Nowe legitymacje plastikowe będą wyglądały inaczej i nie będą już miały numeru PESEL, który jest na
  • Odpowiedz
  • 33
@Polasz: @whiskas @ZygmnuntIgthorn @pplx @Cubaza
relikt PRL, w dowodach osobistych odeszło sie od adresu zameldowania nie wspominając o informacjach o zatrudnieniu, a tu dalej trzeba nosić i udowadniać że dziecko chodzi do szkoły, kiedy ma obowiązek szkolny.
Powinno się je wydawać tylko uczniom powyżej 18 roku życia, poniżej każdy inny dokument z datą urodzenia też zaświadcza o byciu uczniem i mozliwosci korzystania z jego przywilejów
  • Odpowiedz
@6182 Az mi przypomniałeś jak mnie 20 lat temu kierowca pks nie wpuścił do autobusu bo zapomniałem podbić pieczątki na legitymacji xD
  • Odpowiedz