Wpis z mikrobloga

Tajemnica kinematografii.
Chyba w każdym filmie czy serialu jakim widziałem, w którym aktorzy schodzą pod wodę, od razu bez żadnego problemu otwierają w niej oczy, nawet jeżeli jest to bardzo słona morska woda, w której większość ludzi nie jest w stanie otworzyć oczu, musi się przełamać, nawet w takim basenie większość ludzi nie otworzy od razu oczu, jeżeli wcześniej nie próbowali, a co dopiero w wodzie morskiej. No i druga sprawa, że po otwarciu oczu w wodzie wszystko jest rozmazane, ledwo co widać, a w filmach ludzie z otwartymi oczami bez problemu rozpoznają ludzkie twarze, wiedzą kto jest kim i są w stanie nawet odczytywać napisy, co jest niemożliwe w realnym życiu. I chyba każdy film ze scenami podwodnymi powiela te manipulacje.
#filmy #film #filmnawieczor #kinematografia #seriale #netflix #takaprawda #swiat #heheszki #plywanie #sport #pytanie #wykop #ciekawostki
Pobierz Nateusz1 - Tajemnica kinematografii.
Chyba w każdym filmie czy serialu jakim widziałe...
źródło: 1
  • 3
@przemax: Ja jak otwierałem w szkole na basenie to widziałem tylko kształty i kolory, patrząc na inną osobę w wodzie to widziałem tylko jego kontury i co najwyżej mogłem powiedzieć jaki ma kolor skóry, wszystko było takie niewyraźne, i nie mam problemów ze wzrokiem. A w wodzie morskiej nawet nie próbowałem otwierać, jak mi się trochę nalało do ust, to mi aż wykrzywiało twarz od tego jak była ta woda słona.