Wpis z mikrobloga

@1masa:

Polska gospodarka oficjalnie w recesji, wniosek? Wszystko będzie tylko rosło XD


No chyba logiczne, że jak jest #!$%@? i wszyscy uważają, że będzie jeszcze gorzej, to wtedy akcje są najtańsze, a skoro są najtańsze, to od tego momentu będą rosły.

Nie żebym twierdził, że teraz jest taka sytuacja i wiguś zacznie rosnąć, no ale to rozsądne podejście, żeby kupować, kiedy nastroje na giełdzie są jak najczarniejsze, twój komentarz nie ma
@Sarza01:

Czy ty umiesz czytać:

Nie żebym twierdził, że teraz jest taka sytuacja i wiguś zacznie rosnąć,

ale skąd wiesz że to jest szczyt negatywnych nastrojów? Że nie będzie gorzej? Nie wiesz. I nigdy nie będziesz wiedział. Tak to działa.


Jaciekrence, serio się nie da przewidzieć ot tak dokładnie szczytu i dna? Kurde szkoda, bo wydawało się proste, już miałem swój hedge fund zakładać.

To że nie da się czegoś dokładnie
no ale to rozsądne podejście, żeby kupować, kiedy nastroje na giełdzie są jak najczarniejsze


@strfkr: "The market can stay irrational longer than you stay solvent" John Maynard Keynes

nie masz się co podniecać, chodzi mi tylko o to żeby pamiętać o powyższym cytacie.
polecam też film.
Sarza01 - > no ale to rozsądne podejście, żeby kupować, kiedy nastroje na giełdzie są...
@Sarza01:

The market can stay irrational longer than you stay solvent


Jak mam przestać być solvent w przypadku #!$%@? kupowania zwykłego xDD Market może se być irrational i przez 5 lat, #!$%@? mnie to obchodzi. Filmiku nie odpalam nawet, skoro jest tak samo nie na temat jak cytat
Jak mam przestać być solvent w przypadku #!$%@? kupowania zwykłego xDD


@strfkr: a czyli mądrzejszy jesteś od Keynes'a? To gratuluje.

On pewnie kupował opcje czy cfd na początku XXw? dźwignia 1:500? xD

ach te wykopowe eskperty. zawsze najmądrzejsze.

@Sarza01:

a czyli mądrzejszy jesteś od Keynes'a? To gratuluje.


Problem w tym, że nie wiesz o czym Keynes pisał i #!$%@? od rzeczy

On pewnie kupował opcje czy cfd na początku XXw? dźwignia 1:500? xD


Skąd wziąłeś opcje? Dosłownie napisałem jak krowie na rowie o zwykłym kupowaniu akcji/indeksów. Zamiast zasłaniać się Keynesem, napisz mi jak mogę się stać niewypłacalny kupując np. S&P500

ach te wykopowe eskperty. zawsze najmądrzejsze


Jak mam taką
Dosłownie napisałem jak krowie na rowie o zwykłym kupowaniu akcji/indeksów. Zamiast zasłaniać się Keynesem, napisz mi jak mogę się stać niewypłacalny kupując np. S&P500


@strfkr: o czym pisał Keynes w takim razie jeśli nie o tym? O bierkach? Czy o czym? O kupowaniu czego? Czekoladek?

czy byłbyś dzisiaj solvent kupując nokie w 2000 roku? Lider branży, najlepsze telefony, co może pójść nie tak ?
@Sarza01: np. o szortowaniu albo #!$%@? #!$%@? jakiejkolwiek innej inwestycji, w której się pożycza środki i może zabraknąć kasy na utrzymanie pozycji jak kurs za bardzo bujnie nie w tę stronę co trzeba.

A teraz napisz w końcu jak taka sytuacja miałaby wystąpić, kiedy ktoś kupuje zwykłe akcje za swoje pieniądze. Po raz trzeci pytam, a ty za każdym razem pajacujesz zamiast odpowiedzieć