Wpis z mikrobloga

ty, ale od kiedy nie można wyprzedzić prawym w takich warunkach


@Kapelekkiciokocio:

(art. 24 ust. 10 pkt 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym)
10.
Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
1)
na jezdni jednokierunkowej;
2)
na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone
  • Odpowiedz
Jak ktoś chce jechać szybciej, to zjedź i go puść, a nie "może w ciągu najbliższej minuty będę wyprzedzał, to zostanę na lewym"


@stokujo: ale dlaczego miałbym to robić skoro sam w tym momencie byłem w trakcie manewru wyprsedzania? Jego czas jest warty więcej niż mój?
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: po co to wrzucasz? Brak dowodów na to że siedział Ci na dupie, dorób się kamerki na tylną szybę i wtedy wrzucaj całość, bo tak to nawet jeśli masz rację, to zrobisz z siebie głupka bo nikt nie będzie Ci na słowo wierzył.
  • Odpowiedz
  • 2
@xyz_xyz @KonwersatorZabytkow Mirek masz rację, nie słuchaj tych dzbanów, bo reprezntuja kierowcow ktorzy nie znaja zasad bezpiecznego poruszania sie po drogach z zachowaniem odleglosci itp. Wyprzedziłeś tira i dalej jechałeś lewym pasem za reszta, bo mogłeś za nimi wyprzedac kolejne auto, którego nie widzisz jeszcze. Zjechałbyś na prawy i byś hamował, bo jechałby tam wolniej inny pojazd i czekałbyś żeby znowu wbić na lewy. Gościu chamsko Ci się wpieprzył spowalniajac lewy pas,
  • Odpowiedz
po co to wrzucasz? Brak dowodów na to że siedział Ci na dupie, dorób się kamerki na tylną szybę i wtedy wrzucaj całość, bo tak to nawet jeśli masz rację, to zrobisz z siebie głupka bo nikt nie będzie Ci na słowo wierzył.


@voot: ale na co ty chcesz dowód? Dosłownie tylko ta jedna klatka pokazuje 2 z czterech jego przewinień. Już samo to klasyfikuje go jako pirata drogowego.
KonwersatorZabytkow - >po co to wrzucasz? Brak dowodów na to że siedział Ci na dupie,...

źródło: Screenshot_20230816-224821

Pobierz
  • Odpowiedz
@RobinSchudl: ekspresówka to nie jest droga jednokierunkowa tylko dwukierunkowa droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

Na wjeździe na ekspresówkę/autostrade nie ma znaków "droga jednokierunkowa". Naucz się czym są jezdnie, czym jest droga a czym są pasy ruchu.
  • Odpowiedz
Zjechała zaraz tirem, skoro on mógł to ty też, bo byłeś przed nim


@brass: skoro on mógł zajechać drogę to ja też mogłem. O tak, usprawiedliwiajmy dalej piracką jazdę i uznawajmy, ze jazda 2 sekundy za długo lewym pasem to coś gorszego niż mijamie na kilka metrów przy 150 km/h xD Świetne myślenie, gratuluję.
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: Dzięki Miras, że zrobiliście mi dzień. Oczyma wyobraźni wyobrażałem sobie każde twoje #!$%@? po kolejnych komentarzach innych Mireczków + pasję i jeszcze większe #!$%@? podczas pisania każdego kolejnego posta :D

A co do sytuacji, to też mi się zdarzyła taka sytuacja jak byłem jeszcze niedoświadczonym kierowcą - dziś jak widzę, że ktoś za mną ma ogień w dupie to zjeżdżam na prawo i niech jedzie - a po chwili i
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: Jeszcze jedno. W ogóle nie zmniejszyłeś dystansu między Tobą a samochodem przed Tobą przez te 7? sekund. Jak długo gość za Tobą ma jechać żeby stwierdzić, że jesteś idiotą, który nie zjedzie na prawy? 10 sekund już jest ok? 15?
  • Odpowiedz
A co do sytuacji, to też mi się zdarzyła taka sytuacja jak byłem jeszcze niedoświadczonym kierowcą - dziś jak widzę, że ktoś za mną ma ogień w dupie to zjeżdżam na prawo i niech jedzie - a po chwili i tak sobie wracam na lewy i kontynuuję wyprzedzanie - mnie to nie kosztuje kompletnie nic - a jednak jest dużo bezpieczniej


@SzejdiSlimSzejdi: no ja też tak robię. Tylko akurat nie dzisiaj
  • Odpowiedz