Wpis z mikrobloga

@swinkapl no nie do końca. Pug 3008, gość ode mnie z pracy kupił go w 2017 roku nówkę, samochód od pół roku stoi unieruchomiony bo po przejechaniu losowego dystansu (czasem 100 metrów, czasem 10 km) gaśnie a przy próbie odpalenia nawet nie zakręci, komputer pokazuje błąd komunikacji z immo. Po dwóch-trzech dniach odpali i abarot to samo. W ASO był już dwa razy naprawiony, za pierwszym nawet 2 km do domu nie
@seraph88: świetny, bardzo mi się podobają. te peżociki się zrobiły takie charakterne od jakiegoś czasu :)

@Odki jaki silnik? rodzice mają praktycznie od nowości auto z 2012 roku, były faktycznie jakieś błędy oprogramowania ale to elegancko na bieżąco poprzez podpięcie do kompa się naprawiło, auto zagazowane, jedyne naprawy to te eksploatacyjne. Tak samo mają citroena z tym samym silnikiem z 2017 roku i na ten moment nic nie robione ani przy
@swinkapl no nie słyszałem, żeby ktoś nie mógł immobilisera przez pół roku ogarnąć. Taki powrót do przeszłości i problemów pierwszej laguny z autoalarmem.

Większość przypadków usterek o których słyszę w przypadku Mercedesa czy Skody to proste ale kosztowne tematy od których się dealerzy chcą wymigać a tu jednak nie ma "chętnych" na naprawę.

Znany z YT przykład to Skoda Kamiq z drżącą kierownica czy KeKę i Kia