Wpis z mikrobloga

@DMMotoAdventures: Profilki wyglądają lipnie. Będą wibrować jeżeli zostawisz puste. Będą się się też wiginać na boki jak zostawisz niezaspawane końce. Też cała konstrukcja może się wyginać po skosie, może stolik by pomógł lub kolejne profile na spodzie. Imo więcej zastrzałów nie zaszkodzi.
Wrzeciono nie musi tak nisko dojeżdżać do podstawy. W mojej tak jest i żałuję, że tak zrobili. Mam w podstawie dodatkową płytę alu montażową, która mi zabiera ze 3cm
  • Odpowiedz
@QoTheGreat profile takie same ma koleś na filmie: https://youtu.be/Gim52YAEvbY

To będzie dokręcone jeszcze do jakiegoś solidniejszego stołu, jeszcze nie mam na to pomysłu.

czujniki osi mam i będą na jakiś profilkach, aż w takie szczegóły się nie bawiłem.

co do wrzeciona to ono jest mocowane na 8 śrobek, będzie można przestawić o poziom wyżej więc jakieś pole regulacji zostanie. Też mi się wydaje że teraz jest za nisko :D

Wrzeciono z automatem
  • Odpowiedz
@DMMotoAdventures: ja mam u siebie fajny tani patent na zerowanie narzędzia. Nie wiem jaki tam masz program. U mnie to działa na mach3 z nakładką 2010, która ma skrypty do próbkowania narzędzia.
Ciężko to bedzie wytłumaczyć ale czynności wyglądają tak:
Wkladam narzędzie pomiarowe we wrzeciono. To jest fi6 wałek, ktory wkladam we wrzeciono z wklejona tuleją mosiężna. Tuleja mosiężna jest izolowana od wałka klejem. Do tuleji jest przylutowany kabel, ktory idzie
  • Odpowiedz
@QoTheGreat: Chyba coś tam zrozumiałem :D
Aktualnie chcę zrobić na machu i na fabrycznej płytce sterownika co dostałem, ale jest opcja że będę kombinować w tym temacie i myśleć o innej płytce/sofcie ale to raczej po uruchomieniu i testach.

Co do sondy osi Z to myślałem o tej z aliexpress: https://www.aliexpress.com/item/1005003489577731.html ? Czy nie polecasz takich mechanicznych guziczków?

Ten walec aluminiowy u Ciebie jakoś się nie uszkadza przez dotykanie go frezem
  • Odpowiedz
@DMMotoAdventures: jutro podeślę. Co do guziczka z ali, nie wypowiem się zbytnio, nie używałem. Ma dwa stopnie, drugi jako zabezpieczenie. Można z większą szybkością wjechać. U siebie dość wolno sonduję.
Nic też specjalnego się z tym nie dzieje. Od frezów do grawerowania jest mały ślad, ryska ale większe nie zostawiają.

Jak miałbyś wrzeciono z ceramicznymi i łożyskami, to trochę inaczej musiał byś pokombinować. Bo mógłby być brak przejścia masy.
  • Odpowiedz