Wpis z mikrobloga

Tak przeglądam ten tag i naszła mnie taka myśl.
Może kupujący z ostatnich 5 lat przepłacili za mieszkania ale przynajmniej dostali #!$%@? zrobione. Reszta w kom.

Boże jak się cieszę ze swojego mieszkania kupionego w 2016 w wielkiej płycie za grosze. Nie dość że komuniści w porównaniu do developerów byli bogami urbanistyki i przedszkole mam minutę od domu, ryneczek 5 minut podobnie wszystkie większe markety, lekarzy czy usługi. To jeszcze mam pewność że te bloki wytrzymają uderzenie bomby atomowej i nie rozlecą się jak te nowe przy wbijaniu kółka w ścianę

#nieruchomosci #patodeweloperka
Nester86 - Tak przeglądam ten tag i naszła mnie taka myśl.
Może kupujący z ostatnich ...

źródło: IMG_20230821_194612

Pobierz
  • 10
@Nester86 budownictwo 2020-22 było robione w realiach zerwanych łańcuchów dostaw, szalejącej inflacji i szalonego popytu bo promocja hehe 0%.

To wszystko nałożyło się na oszczędności na materiałach, pośpiech, bylejakość. Nowy blok jak sie buduje to fundament powinien odstać te pare miesięcy by osiadł a później mury stawia. Deweloperzy zaś mieli ciśnienie i napierali byle szybko, byle jak, klient i tak kupił jeszcze zanim dziura w ziemii była.

Nowe bloki za 10-20 lat
To wszystko nałożyło się na oszczędności na materiałach, pośpiech, bylejakość. Nowy blok jak sie buduje to fundament powinien odstać te pare miesięcy by osiadł a później mury stawia. Deweloperzy zaś mieli ciśnienie i napierali byle szybko, byle jak, klient i tak kupił jeszcze zanim dziura w ziemii była.


Nowe bloki za 10-20 lat się zaczną sypać, bo robione były tak jak te chińskie osiedla z youtuba. Oczywiście przy oddaniu wszystko pięknie wygląda
@Kutafonix215 trzeba być niespełna rozumu by mówić że wszystko co nowe to złe, ale ty zwyle piszesz takie idiotyzmy więc mnie to nie dziwi.

Współczesność jeż różnorodna i są momenty dobre i złe a Ja mówię o tych złych które przypadają akurat na lata 20-22 które zmagało się z wieloma problemami o którym pisalem wcześniej.

Czasy PRL-u też nie są jednorodne, o ile budownictwo z lat 60 i 70 miało się dobrze
widzę ze już srogie piguły wchodzą żeby sobie przed sobą uzasadnić, ze wszystko co "nowe" jest złe.


@Kutafonix215: To już takie zaślepienie swoją tezą, że argumenty i twierdzenia tworzy się zgodnie z tezą. Po co się zmóżdżać? A nuż by wyszło niezgodnie z tezą.

I mówię to ja "spadkowicz". Ale #!$%@? odrobionę rigczu.
Przemieszkałem wielką płytę, ramę H, budownictwo z ok. 2000r, budownictwo z 2020r i teraz z 2007r.
Im nowszy
Nowe bloki za 10-20 lat się zaczną sypać, bo robione były tak jak te chińskie osiedla z youtuba. Oczywiście przy oddaniu wszystko pięknie wygląda bo zagładzone albo zamalowane.


@mookie: tak było, a kierownicy budowy i inspektorzy biernie się temu przyglądali, podwykonawcy również odstawiali taką tandetę mając pełne błogosławieństwo dewelopera, chłopie nie kompromituj się
@markier: no, wreszcie coś z sensem. I żeby nie było, to nie jest tak ze stare budo nie ma zalet, ma (często lokalizacja, więcej zieleni, więcej przestrzeni miedzy blokami), ale jakość/standard względem obecnych bloków do nich nie należy ni #!$%@?
budownictwo 2020-22 było robione w realiach zerwanych łańcuchów dostaw, szalejącej inflacji i szalonego popytu bo promocja hehe 0%.


@mookie: zapomniałeś o brakujących półprzewodnikach i globalnym braku piasku ( ͡° ͜ʖ ͡°) te zerwane łańcuchy dostaw to dziury w drodze do Opoczna (płytki), remont Koła (sedesy) czy naprawa torów kolejowych w Solcu Kujawskim (gazobeton i silikat)?

Nowy blok jak sie buduje to fundament powinien odstać te pare miesięcy
Czasy PRL-u też nie są jednorodne, o ile budownictwo z lat 60 i 70 miało się dobrze to lata 80 te to #!$%@? byla, bo cały blok wschodni zaczął się sypać czemu towarzyszyły zjawiska podobne jak w covidzie czyli niedobory, inflacja i bylejakość. Pomijając technologie tamtych czasów która nie dorównywała dzisiejszej oraz braku narzędzi do pomiarów, przez co wszystko jest krzywe to budowano zgodnie z tradycyjną sztuką przez co te bloki stoją
To jeszcze mam pewność że te bloki wytrzymają uderzenie bomby atomowej i nie rozlecą się jak te nowe przy wbijaniu kółka w ścianę

@Nester86: Bzdury pleciesz, że aż uszy więdną i oczy pieką. Nie masz pojęcia o wytrzymałości materiałów i mechanice budowli.

Nowy blok jak sie buduje to fundament powinien odstać te pare miesięcy by osiadł a później mury stawia.

@mookie: Jeżeli już miałoby być po Twojej myśli, to zdecydowanie