Wpis z mikrobloga

@Pudzianator321: to tylko przykład, jeden z wielu. Może nie konkretnie te spółki, ale wiadomo, że to też nie jest tak, że wrzucisz kasę i elo, samo rośnie jak próbują wmawiać #frajerzyzmlm, tylko trzeba tego pilnować i trochę umieć określić trendy na podstawie tego co się dzieje w danej branży. No i trzeba się liczyć, że jak przegniesz to można stracić dużo kasy. Co do dziennika ustaw, to też zależy czy
  • Odpowiedz
@programista15cm:

no jak wiadomo banany czesto nie sa zaradne i przepijaja hajs starych


W USA jeden taki banan prezydentem został.

jakis "biznesik" na boku, ktory da chociaz 300-500zl / msc typu zakup maszyny w leasing i wypozyczanie jej (mirek odpisal, ze mu zniszcza ta maszyne i sie nie oplaca XD)


I miał rację. Maszyna ciągle traci wartość, psuje się, a to nie jest nawet 100 EUR. Szkoda czasu na taką zabawę
  • Odpowiedz
@RyouNarushima: nie no wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie buduje willi janusz tylko 13 budynkow z zapleczem i atrakcjami, samo analizowanie grupy docelowej i projektowanie marketingu zajelo przeszlo 300h.
Nastepne 200h spedzilem z architektami
200h spedzilem szukajac odpowiedniej dzialki

Widze, ze szkoda sie rozpisywac bo i tak nie zrouzmiesz. Sprawiasz wrazenie czlowieka, ktory najwiekszy projekt jaki przeprowadzil to zrzuta we trzech na butelke
  • Odpowiedz
@RyouNarushima: żeby mieć prawników i księgowych w ilości większej niż 1 to trzeba też do pewnego poziomu dojść, a bez liźnięcia przepisów prawnych, choćby prawa skarbowego, może nie być łatwo. Nie idźmy w drugą skrajność, że każdy bogaty to bananowy oskarek startujący z określonego pułapu od razu z kancelarią i doradcami w pogotowiu. Druga sprawa, że jak nie masz wiedzy w dziedzinach, w których się obracasz, to byle kontrahent może cię
  • Odpowiedz
@LubiePieski: czytałem tego biednego i bogatego ojca, taka sobie, jest kilka złotych myśli. Jak ktoś nie umie w pieniądze i finanse, to może tam znaleźć jakieś inspiracje albo zamienic mindset. Mimo wszystko wiele przykładów z dupy i odrealnionych, zwłaszcza jak ktoś ma zerowe doświadczenie. Tego typu książki są potrzebne, bo w polskich szkołach nie uczą praktycznie w ogóle o finansach, podatkach, mikro i makroekonomii.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/15379/bogaty-ojciec-biedny-ojciec
  • Odpowiedz
I miał rację. Maszyna ciągle traci wartość, psuje się, a to nie jest nawet 100 EUR. Szkoda czasu na taką zabawę i użeranie się z januszami


@RyouNarushima: gdyby tylko amortyzacje dalo sie wycenic i nie pomniejszala ona przychodu... i nadal bylby z tego dochod ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A uzeranie sie jest niestety podstawa kazdego bizensu, dlatego jestescie wlasnie biedni
  • Odpowiedz
@panpegin: Ja tą ksiązke czytalem ponad 10 lat temu i pamietam że dość mi sie podobała. Nie uważam jej za jakąś wybitną pozycje, ale jako wprowadzenie do zarządzania własnymi finansami jest całkiem spoko. To nie jest ksiażka która probaguje teze że można zostać bogatym szybko, wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
@panpegin: tzn nalezy dazyc do tego zeby uzerac sie jak najmniej i sam to robie.
Dlatego tak ogromna ilosc poswiecilismy na targetowanie tego osrodka, grupa docelowa bedzie dosc specyficzna.
Pracownicy zdalni 25-45 i osoby mocno zwiazane ze sportem.
Bedzie zakaz dzieci i nieco licze na viralowy marketing, jakies artykuly sie oplaci o oburzeniu MADEK XD

Ale uzeranie sie zawsze jest bylo i bedzie. Zawsze trzeba bedzie rozwiazywac konflikty i nawet jak
  • Odpowiedz
@programista15cm: Typ parę domków stawia razem z grillem i będzie mi wmawiał, że to tytaniczna praca. I sprawiasz wrażenia janusza, który zna się na projektowaniu lepiej od architektów, a potem powstają takie kwiatki jak Gołębiewski w Pobierowie. Widzę, że ktoś lubi mikrozarządzanie i traci czas na wybór śrubek i gniazdek. Widzę, że jeszcze jesteś materiałoznawcą, elektrykiem i metalurgiem. Prawdziwy człowiek renesansu.

gdyby tylko amortyzacje dalo sie wycenic i nie pomniejszala ona
  • Odpowiedz
I ciekawe jak zamortyzujesz jak ci janusze tą maszynę zwyczajnie rozwalą albo ukradną.


@RyouNarushima: normalnie wezme im z karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

gdybym sie znal na projektowaniu lepiej od architektow to po co bym ich zatrudnial? sam jestem inzynierem i bym sobie narysowal, potem by ktos tylko podpisal. Ale nie znam sie na projektowaniu i mam tragiczne wyczucie stylu, zatrudnilem sobie ludzi, ktorzy pomogli mi uzyskac
  • Odpowiedz
@LubiePieski:

Bogaty nie czyta gównianych książek, które i tak nie zmienią tego gdzie się wychowałeś, ile odziedziczyłeś, co realnie potrafisz i jakie masz predyspozycje oraz w czyim otoczeniu cały czas przebywasz.


@Kamokamo: to bardzo śmieszne co piszesz. Śmiejesz się z gościa co mówi, że "można zrobić wszystko" samemu mówiąc "nie można zrobić nic" xDDDDDD
Te Twoje gadanie może miało rację bytu 50 lat temu. Jak się urodziłeś biedny, to taki
  • Odpowiedz
@programista15cm: Typ pisze o kamerkach monitoringu i ogrzewaniu basenu jakby działo elektromagnetyczne budował XD I jeszcze chce kupować uszkodzone baterie ze starej Tesli. Ponoć akumulatorki litowe ładnie się palą.
I taki potężny biznesmen, a ma czas na dyskusje z przegrywami z wykopu.
  • Odpowiedz
@RyouNarushima: no pisze, bo mi to podbija ego. Widocznie nei mam nic lepszego do roboty na etacie w IT, kiedy czekam na info od kogos w pracy.

To zawsze bawi, kiedy robisz cos, angazujesz sie, a leniwe malpy probuja Cie obrzucic gownem i sciagnac w dol.

Probujesz to wszystko zbagatelizowac, ale to wlasnie nieszablonowe spojrzenie na te kwestie podbija tak wyraznie rentownosc tego projektu. Jak wszystkich innych poprzednich moich inwestycji
  • Odpowiedz
wlasnie nieszablonowe spojrzenie na te kwestie podbija tak wyraznie rentownosc tego projektu


@programista15cm: Zobaczymy rentowność jak cokolwiek zbudujesz, zakładając, że cokolwiek z tego co piszesz jest prawdziwe. I jak ja cię niby ściągam w dół skoro ty całymi dniami przesiadujesz na tagu #przegryw? Mam wierzyć, że geniusz biznesu w ramach wolnego czasu wdaje się w dyskusje z przegrywami?
  • Odpowiedz
@RyouNarushima: siedze na mirko, nie siedze na konkretnych tagach.

Bagatelizujesz design, który udalo mi sie wypracowac, próbujesz to ośmieszyć przez metafory do skomplikowanych projektow naukowych.
Nigdy nie probowalem tutaj udawac, ze robie cos odkrywczego, ani niesamowitego.
Calosc sklada sie z prostych rzeczy, moze to ogrzewanie jest nieco bardziej skomplikowane jak na taka skale, ale dzieki temu w ogole basen bedzie rentowny. Anyway to ja to skladam, nikt tego nie robi za
  • Odpowiedz