Wpis z mikrobloga

  • 0
@db658d9de50e3168d1434a9d58336bcc056: to nie moje, osoby z Wawy. Mój doradca wysyłał wnioski 04.08, 07.08 miałem sprawdzany BIK, 08.08 dzwonił rzeczoznawca i oglądał mieszkanie kolejnego dnia. Teraz czekam na dezycję końcową w PKO BP albo na smsa jak powyżej :> Rejon Zagłębia Miedziowego.
  • Odpowiedz
@MarioF87 ja składałem do PKO w pierwszym tygodniu lipca, w lipcu był jeszcze rzeczoznawca, wczoraj się dowiedziałem że mój wniosek został zaakceptowany przez ich zespół do oceny nieruchomości. Też dostałem takiego SMS. Czekam w kolejce do analityka.

W PKO jakoś dziwnie robią wyceny, wysyłają typa co robi zdjęcia i dokumentację ale oni mają osobny zespół do oceny zabezpieczenia na nieruchomości.

Jak gadałem z ekspertem to mówił że ok 2 tygodni jeszcze do
  • Odpowiedz
  • 0
@ratelier: dokładnie, też mnie to śmieszy, że rzeczoznawca robi im tylko opis i fotki, a bank sam to wycenia.

Ogólnie decyzję pozytywną można mieć, ale oficjalnie dostaje się ją z draftem umowy, a te robi dział pisarzy ręcznie w PKO BP wiec i to może trwać.
  • Odpowiedz
  • 2
@pawel2333: z ciekawości, kredyt na 500k? Bo czytałem, że te od tej wartości w górę wszystkie wnioski idą do glównego centrum hipotecznego w Warszawie, więc tam jest korek jak u Stanisława.
  • Odpowiedz
@MarioF87: @pawel2333: Ciekawe czy dostaje to każdy z automatu czy tylko określona grupa osób na jakimś etapie.
Bo ja liczyłem na to że do końca tego tygodnia dostanę odpowiedź, a po tym SMS zaczynam wątpić.
  • Odpowiedz
@pawel2333: Oddają nawet jak nie zdążysz decyzji dostać? Bo jak u mnie pytałem pełnomocnik to musisz dostarczyć dwie negatywne decyzje (dowody na to, że odmowili), a jak nie dostanę odpowiedzi w ogóle to tego "nie udowodnię" - lipa, a ile kary to nikt nie wie.

Edit: aaa dobra, bo Ty masz rezerwacje dopiero. Ja już musiałem podpisywać akt notarialny, bo inaczej bym całował klamkę. ;)
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: Ja miałem 1 miesiąc na umowie rezerwacyjnej + 2 miesiące na deweloperskiej. Jak pytałem co się stanie jak nie zdążę jakiejkolwiek odpowiedzi w tym czasie dostać to powiedzieli, że nie przedłuża więcej, bo te 2 miesiące to i tak w ramach promocji ze względu na bk2%.
  • Odpowiedz