Wpis z mikrobloga

Wiele mówi się o dyskryminacji osób starszych na rynku pracowniczym, natomiast mniejszą uwagę zdobywa kwestia tego samego problemu, ale dotyczącego osób młodych. Niemniej jednak coraz częściej słyszy się głos młodego pokolenia, które skarży się na rosnący problem ze zbieraniem pierwszych doświadczeń zawodowych, tj. znalezieniem pracy po edukacji i samodzielnym utrzymaniem się. Wysokie wymagania, niskie płace, ghosting ze strony pracodawców...
Czy ten problem jest realny? A jeśli tak - dlaczego? Spróbujmy wspólnie odpowiedzieć na to pytanie. Poniższa ankieta została stworzona z myślą o sytuacji młodych na rynku pracy, coraz bardziej sfrustrowanych trudnościami. Jeżeli masz 18-30 lat, niezależnie czy pracujesz czy nie, odpowiedz na te kilka pytań. Zgromadzone odpowiedzi posłużą mi do stworzenia infografiki obrazującej ten pomijany, a bardzo ważny temat!

LINK DO ANKIETY

Daj +, jeżeli chcesz być zawołan_ do wyników.

#pracbaza #studbaza #ankieta
GoatGirl - Wiele mówi się o dyskryminacji osób starszych na rynku pracowniczym, natom...

źródło: 360c84f7d955b62852dbaf0b8ae78432

Pobierz
  • 5
@GoatGirl Nie mówi się, bo znalezienie teraz pierwszej pracy, to nie jest problem. Problem jest znalezienie pierwszej pracy takiej, jaką by się chciało a z tym zawsze był problem. No nie powiesz mi, że młodzi 20 lat temu czy 10 lat temu mieli łatwiej...
@GoatGirl: nie mówi się, bo ta "dyskryminacja" jest uzasadniona - ciężko znaleźć pracę nie daltego, że jesteś młody, tylko dlatego, że nie masz doświadczenia i jest mnóstwo bardziej atrakcyjnych kandydatów. Przykre, ciężkie, ale nie ma tu za grosz dyskryminacji.
Z drugiej strony, starzy ludzie są odrzucani mimo spełnienia wszystkich wymagań przez uprzedzenia i stereotypy na temat ludzi starych.
@GoatGirl: Wysyłałem maile do różnych firm, zarówno CV razem z portfolio jak i listy motywacyjne. Nigdy nie zdażyło się żeby ktoś odpowiedział negatywnie. Jeśli nie był zainteresowany to po prostu zlewał temat i to mnie do białej gorączki doprowadzało, żeby nawet się prywaciarzom nie chciało odpisać "nie, dziękujemy". Ale najlepszy hit to było jak starałem się rozbudować protfolio i pisałem do muzeów i firm z propozycją wykonania projektów ZA DARMO żeby