Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki,
szukam pierwszego samochodu.

Mieszkam w Warszawie (dobra komunikacja miejska) i prawdopodobnie nie będę nim robił więcej niż parę tysięcy km rocznie (głównie w mieście), dlatego nie chcę pchać się w nic drogiego w zakupie i utrzymaniu.
Mam już mieszkanie i 10k netto na UoP. Tyle mi wystarcza. Gruzu nie żrę, ale kasą też nie sram. Lvl 30 here, bez rodziny.

Co polecacie w takim wypadku? Myślałem nad jakimś Francuzem, np. Peugotem 407 w benzynie, ewentualnie LPG.

#samochody #pierwsze4kola #motoryzacja #kupautozmikro #kupautozmirko



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
@mirko_anonim: 407 dla takiej osoby to za duze auto moim zdaniem, lpg przy paru tys km to porazka, nie zwroci sie nigdy, szedlbym w cos nowszego, mniejszego latwiejszego z utrzymaniu, max jakis golf, leon, ceed i30 i pochodne, w benzynie zeby odeszly dizlowe problemy miejskie i zapychanie sie tych wszystkich dpf i innych
@PawelW124: nie do końca, bo części się psują

Butla podlega wymianie co 10 lat, przeglądy są droższe i dłuższe, dochodzą dodatkowe części eksploatacyjne które trzeba wymieniać.

Jak robisz kilka k rocznie, nie ma sensu pchać się w gaz, bo nigdy się to nie zwróci.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @xede @Zulf @Kotouak @trzaichlac69
Możliwe, że tak raz na miesiąc/dwa będę chciał zrobić trasę 200 km w jedną stronę, ale tak jak sugerujecie jednak może warto zainteresować się klasą C.

Teraz myślę nad Peugeotem 308 T7 lub Auriską generacji pierwszej - co myślicie?


· Akcje: Odpowiedz
ie do końca, bo części się psują


Butla podlega wymianie co 10 lat, przeglądy są droższe i dłuższe, dochodzą dodatkowe części eksploatacyjne które trzeba wymieniać.


Jak robisz kilka k rocznie, nie ma sensu pchać się w gaz, bo nigdy się to nie zwróci.


@Ulfric_Stormcloak: Ile masz doświadczenia z autami z lpg, bo gadasz bzdury.
Przegląd jest droższy o 61zł, czyli 5.08zł miesięcznie. Faktycznie 5zł msc więcej rozwali wiele budżetów domowych... no
Ile masz doświadczenia z autami z lpg


@r5678: moja druga butla ma już 4 lata xd

Auto od nowości jeździ w gazie. Łącznie przerobione w lpg ma 250 000 km.

Wymieniłem już wszystkie elementy instalacji w związku ze starzeniem się, ale to nic, bo robię po 30-50k rocznie, więc mi się zwraca.

Idź dalej robić z siebie najmądrzejszego, atakując ludzi mających doświadczenia, którego ewidentnie tobie brak.

Podtrzymuje, nie ma sensu kupować
@programista15cm: w którym niby miejscu? będzie wpadał gość który najprawdopodoniej nie ma prawka skoro używa sformułowań że przeglądy dużo droższe, więcej czasu, takie szukanie powodu na poziomie 15 latka.. nikt dorosły nie dawałby #!$%@? o 5zł miesięcznie.
I w dodatku będzie negował moje doświadczenie na zasadzie że on ma racje, a ja kłamie i jak rozemocjonowany 15 latek grozi wrzuceniem na czarno xd no to o czym tu mowa.