Wpis z mikrobloga

Żeby zemleć kawę potrzebujesz młynka za 1500 zł bo jak kupisz tańszy to się nie da jej pić.

Taki mi doradzono na forum poświęconym kawom.

Mam sobie kupić kawiarkę za 600 zł, młynek za 900 zł i kawę za 200 za kilogram i łyżkę za 50 zł bo się nie godzi używać tańszej.

Jak ja nienawidzę takich ludzi.

#kawa

Jednak kupię zwykły elektryczny młynek za 100 zł, kawiarkę za 200.
  • 168
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: wiesz co ale muszę powiedzieć jedna rzecz. Mam blender i kilka szklanek do mielenia. Najmniejsza poświęcam na mielenie kawy. I generalnie kawa nie jest tak zmielona jak kawa kupiona ze sklepu. Ale jak kupisz za 100 młynek przeznaczony do mielenia kawy to powinno być w porządku. Daj znać czy mieli na kurz czy na małe kawałki. Co do samego expresu to ja mam ciśnienie 5 znajomy ma 10. Różnica w
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: z drugiej strony kawa z lidla + tania kawiarka z allegro + młynek babci daje napój, którego nie da się pić

Równie dobrze można kupić pedrosa i zalać wrzątkiem. Nie ma pierdzielenia się i jest dużo kofeiny.
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: panie, z takim zestawem to sobie możesz najwyżej na targowisku sprzedawać te popłuczyny co nazywasz kawą.

A gdzie oryginalne metalowe sitko?
Gdzie stalowa kula na którą ma się lać esencja?
Gdzie jedwabne płatki które robia za filtr, kładzie się na zmielonej kawie?
Gdzie specjalne mieszadło do zmielonej kawy?
Gdzie termometr?
Gdzie specjalna prasa do ubicia tej kawy po tym jak ją pomieszasz?
  • Odpowiedz
@Rogi_: nie każdy potrzebuje bardzo dobrej kawy, ale jeśli nie widzisz różnicy w smaku pomiędzy młynkiem za 200zl a 2000 to masz chyba wypalone kubki smakowe
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: zwykle najwiecej sensu ekonomicznego ma celowac w srednia polke cenowa a nie dolna ani gorna. Oni w jedna strone przegieli a ty w druga. Jak kiedyś na prezent bralem to mlynek najtańszy co sie wydawal porządny kosztowal 300zl. W innych dziedzinach jest to samo. Kupisz sluchawki za 100-300zl to sa kupa. Bardzo dobre kupisz za 800 a ciut lepsze juz 2k. Mnostwo jest takich przykładów.
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy:

Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy To jak wszędzie, #!$%@? hobbystow, z rowerami identycznie, poniżej 10k to strach wsiadać na rower bo rama się złamie w pół. Tymczasem ja kręcę kilometry moim krossem za 1500zl od lat i jestem zadowolony. A co do kawy, wystarczy kawiarka ze stali nierdzewnej za 100zl, młynek zarnowy xeoleo za 200 i dowolna kawa nawet lavazza i za 350zl około masz wszystko co potrzeba do świetnej kawy. Akurat elektrycznego młynka nie polecam
  • Odpowiedz