Wpis z mikrobloga

Żeby zemleć kawę potrzebujesz młynka za 1500 zł bo jak kupisz tańszy to się nie da jej pić.

Taki mi doradzono na forum poświęconym kawom.

Mam sobie kupić kawiarkę za 600 zł, młynek za 900 zł i kawę za 200 za kilogram i łyżkę za 50 zł bo się nie godzi używać tańszej.

Jak ja nienawidzę takich ludzi.

#kawa

Jednak kupię zwykły elektryczny młynek za 100 zł, kawiarkę za 200.
  • 168
@TakiSobieLoginWykopowy: ja np jestem prostakiem i nie widzę różnicy w kawie za 50 zł kg ze zwykłego ekspresu i takiej za 200 zł za kg z #!$%@? kratowego ekspresu z fancy kawiarni. Ale fakt, poziom szurstwa kawoszy jest porównywany do tego audiofilów. Od kiedy zobaczyłem jakieś dziwne igły do nabijania kawy za 700$ zrozumiałem, że ci ludzie po prostu wierzą w czary i magię, oraz że są naiwniakami którym można wcisnąć
@TakiSobieLoginWykopowy: no chyba ich powaliło, młynek taki żeby mielił i nie rozleciał się po pierwszym użyciu (nawet silvercrest z lidla jest spoko) a kawiarka no to to samo, nie najtańszy szit, ale też nie jakaś turbo droga. Jaka wgl jest różnica między taką ze średniej półki za 100-200zł (nie wiem w jaki rozmiar celujesz) a taką za 600?
@AliveUntilWeDie: tanie są zrobione z aluminium, ciut droższe mają wkład do działania na indukcji, te stalowe tanie zaczynają szybko rdzewieć, droższe posłużą dłużej i są z odpowiedniej stali.

Te super drogie to już płacisz za markę i wygląd.

Jeśli chodzi o ekspresy to nawet te do 1500 zł używają tanich bojlerów i pompy ulka.

Chcesz pompę rotacyjną z regulowanym ciśnieniem i odpowiednio duży bojler? Jeb 8000 zł.
@Keiosss: dla eksperymentu kup sobie ziarna kaw z różnych miejsc świata i zobaczysz różnice w zapachu i smaku. Niestety takie kawy są drogie.
Ja lubię posmak czekolady oraz kwiatow jasnopalonej kawy z Gwatemali. Taka kawa jest mało kwaśna i gorzka. Wpływ na walory smakowe i zapachowe ma grubość zmielonej kawy, długość parzenia, temperatura parzenia, itp.
Różnice są się wyczuć.
Nieznosze mocno palonej kawy
@TakiSobieLoginWykopowy do alternatyw chyba warto ręczny młynek. ja zaufałem specom, że tani elektryk nie będzie dobrym rozwiązaniem. Wziąłem timemore C2 za 250 zł. Co do kawy to zależy, do ekspresu taka za 24 zł za 200 gramów jest ok, ale do aeropressu kupuję sobie kawy speciality za te 40-60 plnow za 200g. Tak jak zmiana stopnia mielenia czy temperatury jest ciężko wyczuwalna, tak zmiana kawy już jest. Lubię te kawki jasno palone
@TakiSobieLoginWykopowy: Mam 3 mlynki reczne, xeoleo 45, 1zpresso q2, commandante chyba co 2 lata przechodzilem z jednego na drugi i dopiero jak kupilem commandante to ta kawa smakowala dokladnie jak przelew z kawiarnii, wczesniej byla git ale nigdy nie dochodzila do tego poziomu. Z kawiarki nie czulem jakies duzej roznicy wiec jak lubisz po prostu czarna z mlekiem to polecam kupic xeoleo i kawiarke bialetti aluminiowa (tylko o nia trzeba dbac
@Eustachy_goli_pachy: zawsze szukam używek po serwisie, takie są prawie jak nowe (lepiej tak niż od zwykłego użytkownika). Już 3 ekspresy tak kupiłem, zawsze od jakiegoś dziadka co dorabia sobie serwisując takie sprzęty. A czyści się tabletkami, ja kupuje zamienniki. Jedne są odkamieniające, drugie czyszczące