Wpis z mikrobloga

Żeby zemleć kawę potrzebujesz młynka za 1500 zł bo jak kupisz tańszy to się nie da jej pić.

Taki mi doradzono na forum poświęconym kawom.

Mam sobie kupić kawiarkę za 600 zł, młynek za 900 zł i kawę za 200 za kilogram i łyżkę za 50 zł bo się nie godzi używać tańszej.

Jak ja nienawidzę takich ludzi.

#kawa

Jednak kupię zwykły elektryczny młynek za 100 zł, kawiarkę za 200.
  • 168
@TakiSobieLoginWykopowy jak nie chcesz marnować czasu na te całe mielenie itp itd... poprostu kup dobry automatyczny ekspres ciśnieniowy. I tak w tum wszystkim jest najważniejsza sama kawa.

Sam kupiłem w czasach pandemii i pracy z domu i to był najlepszy zakup po robocie do odkurzania.
Jednak kupię zwykły elektryczny młynek za 100 zł, kawiarkę za 200.


@TakiSobieLoginWykopowy: wiesz, to zalezy tak naprawde - czy czujesz roznice.
Ja np. czuje w kawie akurat. Ale nie w przypadku sluchawek - takich za 300zl od tych za 3000 nie odrozniam. Pewnie kazdy ma swoja nisze.
Ja bym polecal sprawdzic jak masz opcje czy ta roznice poczujesz - i jak nie - to po prostu wziac tansze
@Rogi_ zrób sobie kawę z dowolnej kawy speciality i drugą z kawy typu Tchibo family i wtedy daj znać czy podtrzymuje aż zdanie
@TakiSobieLoginWykopowy młynki Hario można kupić za ok 100, a są małe więc na wyjazd jak znalazł. Kawiarka bialetti kosztuje koło 150, na wyjazdy dobry też aeropress i jest w podobnej cenie.
@WatchYourBack a wiesz może jaki młynek taki z tańszych do ekspresu ciśnieniowego kolbowego do robienia cappuccino? Bo jednak jak piłem w kawiarniach to jest różnica między tą którą mi sie udaje zrobić (pewnie połowa sukcesu to kawa, jednak młynek elektryczny sieka kawę bardzo nierówno). Czy xeoleo 45 się nada czy nie mieli tak drobno jak trzeba pod ciśnieniowy?
@syctac: w kawiarniach podstawowa różnica to ekspres. Powiedzmy sobie wprost, bez inwestycji na tysiące złotych nie zrobisz takiej kawy jak w kawiarni.
Ale powinieneś starać się zbliżyć i próbować osiągać coraz lepsze efekty.
Jakość mielenia jest najbardziej istotna przy espresso. Moim zdaniem Xeoleo spokojnie wystarczy - stówkę wydasz na niezły młynek ręczny. Ale powtórzę, że młynek sam w sobie nie zrobi świetnego cappucino.
Ja nie jestem fanem mlecznych kaw, ale różowa
Pobierz WatchYourBack - @syctac: w kawiarniach podstawowa różnica to ekspres. Powiedzmy sobie...
źródło: spieniacz-do-mleka-clatronic-ms-3693
@TakiSobieLoginWykopowy:

Tam siedzi połowa naganiaczy ze sklepów internetowych, bierz na to poprawkę.

Jednak na serio nie kupuj młynka za 100 ani kawiarki za 200. Weź Aeropress za 100 który jest kilka razy bardziej uniwersalny niż kawiarka, do tego prostszy i szybszy w obsłudze i czyszczeniu. A młynek najtańszy przyzwoity ręczny, a jak na niego nie masz to kupuj na razie zmielona profesjonalnie kawe i trzymaj w szczelnym słoiku.
@WatchYourBack wiem, ekspresu nie przeskoczę, może w przyszłości zainwestuję. Ale póki co młynek mógłby pomóc. Mleka też tak nie dam rady pienić w swoim ekspresie na odpowiednią fakturę, ale jest coraz lepiej po ćwiczeniach ;)
@Grann ¯\_(ツ)_/¯ czy ja wiem. Wsypujesz kawę z worka na kawę do tego pojemnika i zamykasz. Tam nie ma wymiany z powietrzem na zewnątrz, więc ta kawa nie wietrzeje aż się skończy

czy ta kawa zdąży stracić zauważalną porcję aromatu? Nie zauważam różnicy między kawa świeżo nasypana, a tuż przed uzupełnieniem pojemnika