Wpis z mikrobloga

#bestiazewschodu #schoweknamiotly #napierala
Dzisiejszy filmik-live naszego ulubionego patostreamera doktora może być w top10 jego "historii bez mitów" szkalujące dzisiejszą Polskę. Jest w formie, a to tylko wybrany fragment, który zapamiętałem. nie polecam reszty jak ktoś nie chce się denerwować, chyba żeby się pośmiać..
Gdy Lady Agata wychodzi do pracy to Pjoter błąka się po pustym mieszkaniu bez celu i nagrywa nienawistne filmiki.
P.....y - #bestiazewschodu #schoweknamiotly #napierala  
Dzisiejszy filmik-live nasze...
  • 18
  • Odpowiedz
@Franz_Wilhelm Zresztą wykazuje się przy tym nieznajomością tematu, stawiając znak = między faszyzmem a nazizmem. Faszyzm był włoski (i tylko tak powinien być rozumiany) a nazizm niemiecki, faszyści włoscy nie przeprowadzali kampanii nienawiści rasowej, w przeciwieństwie do Niemców. Co do stosunku do komunizmu - gdyby ludzie z 1939 roku usłyszeli słowa Piotruli, to bez wahania nazwali by go komunistą.
  • Odpowiedz
  • 1
@janko-stark Ogólnie rozumiem, co masz na myśli, jednak bym uważał z tą tezą, mając na uwadze politykę Włochów w Etiopii, która jako kolonialna była rasistowska. Choć na ile wpłynął na to faszyzm, a na ile to był ogólny zeitgeist, to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@BenAli: A polityka kolonialna zachodnich demokracji nie byla wtedy rasistowska? Albo polityka wewnetrzna Ameryki w stosunku do czarnoskorych? Nigga please ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@schweizer Napisałem tę właśnie wątpliwość wyżej. Ale fakt faktem rasistami też byli i wprowadzili zakaz mieszanych małżenstw, czego chyba zachodnie demokracje nie robiły - ale mogę się mylić
  • Odpowiedz
@BenAli: Nie musialo byc zadnego formalnego zakazu, czarni to byli podludzie w oczach Angika czy Amerykanina i nie trzeba bylo ustanawiac zadnego prawa. Wlasciwie to wprowadzenie takiego zakazu swiadczy o tym, ze Wlosi nie mieli rasistowskich uprzedzen i sie z autochtonami mieszali, wiec konieczna byla interwencja panstwa.
  • Odpowiedz
  • 1
@schweizer Nie no, teraz to trochę fikoła trzaskasz. Francuzi zniesi zakaz sto lat wcześniej. Idąc Twoim tokiem myślenia wyjdzie, że ustawy norymberskie to dowód na to, że hitlerowskie Niemcy były mniej rasistowskie niż inne kraje (bo trzeba było ustanowić prawo).

A zakaz we Włoszech dotyczył szerzej, bo (za wiki):

"A list made in summer 1938 classified Negroes, Arabs and Berbers, Mongolians, Indians, Armenians, Turks, Yemenites, Palestinians as non-Aryans."

No to jednak jest
  • Odpowiedz
@BenAli: Miras pomyśl logicznie: skoro władze faszystowskie wydały specjalny zakaz mieszania się z Etiopczykami czy tam innymi rasami, to Włosi musieli to robić na zauważalną w skali całego narodu skalę. A skoro to robili, to nie byli rasistami. To nie jest tak że prawo się bierze z kosmosu, jest ono zawsze odbiciem faktycznych stosunków i obyczajów w danej społeczności (np. zakaz picia alkoholu w miejscu publicznym nie obowiązuje w Niemczech, bo
  • Odpowiedz
@janko-stark: oj chłopie, to trochę nie tak.

Faszyzm jest znacznie bardziej uniwersalny, bo to de facto osobny system rządów. Nie ma znaczenia czy wymyśliliby/używaliby go Włosi, Egipcjanie czy Mongołowie - wszędzie wyglądałby tak samo. Od Duce możemy wziąć esencję faszyzmu, czyli *wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu*. Co prawda teraz powstają jakieś progresywno-lewicowe fikołki, żeby wszystko co tam komuś się nie podoba sprowadzić do faszyzmu, ale podana przeze
  • Odpowiedz
  • 0
@schweizer Idąc Twoim tokiem rozumowania – w Iraku jakiś czas temu zaostrzyli regulacje dotyczące picia alkoholu. A tam mało kto pije alkohol w ogóle. Nawet go jakoś łatwo dostać nie można.

Z Twojego toku rozumowania wynika, że w Iraku musiał być jakiś dużo problem alkoholowy, skoro wprowadzali regulacje.

Poza tym Ty piszesz tylko o Afrykanczykach, a wyżej podałem Ci jakie pary zakaz obejował. Był znacznie szerszy. Nikt w USA problemu z Ormianami
  • Odpowiedz
@BenAli: W Iraku to wynika po prostu z religii, mystery solved. Przenosząc się do naszego świata, powiedz mi skąd według Ciebie biorą się zaostrzające regulacje dotyczące spożywania alkoholu np. w Finlandii?
  • Odpowiedz
  • 0
@schweizer No skoro wynika z religii, to chyba sam zauważasz, że jednak są inne źródła powstawania prawa niż tylko zapobieganie szalejącemu problemowi. A skoro tak to nie masz pewności, jaki jest powód wprowadzenia regulacji we Włoszech.

Podasz jakieś statystyki, które wykażą, że we Włoszech tyle małżeństw z Ormianami i Afrykańczymi zawierano, a we Francji mniej, to możemy wrócić do rozmowy.
  • Odpowiedz
@BenAli: Moja teza od której zaczęliśmy dyskusję jest taka, że wszyscy byli wtedy rasistami jako że rasizm był wówczas czymś oczywistym. Różnica w mojej ocenie tkwi jedynie w tym, że kłamstwo i hipokryzja to fundament zachodnich demokracji liberalnych (amerykańska ojczyzna "wolności" zbudowana na krwi Indian i grabieży ich ziem, najbardziej imperialistyczny kraj Europy Wielka Brytania zwalczająca zaciekle inne imperializmy pod płaszczykiem walki z tyranią i prawem narodów do samostanowienia), a autorytaryzmy
  • Odpowiedz
  • 0
@schweizer Nie odpowiedziałem, bo to żadna różnica. Skoro ja twierdzę, że przyczyny regulacji są różne. W Iraku będzie religia, w Finlandii problem czy agenda polityczna itd. Powody są różne.

To Ty twierdzisz, że wprowadzenie rasistowskiego prawa jest oznaką większej tolerancji społeczeństwa. Podaj statystyki to ocenimy, czy to społeczeństwo było takie tolerancyjniejsze było.
  • Odpowiedz