Wpis z mikrobloga

#starfield #gry #rpg

Nie wiem jak inni ale gra mnie totalnie nie urzekła plus dodatkowo niesamowicie wkurza mnie system podróżowania, wejdź do statku udaj się na orbitę, wybierz na mapie oddal ją trzy razy w zależności od odległości podróży, udaj się potem znowu dokuj itd.
Dodatkowo przy tym mamy filmik z lądowania lub startu którego nie da się pominąć, modele postaci wyglądają jak wyjęte z początku 2015r bliżej im do Wiedźmina 2

Nie czuje żadnej imersji Wszystko wydaje się kwadratowe i jałowe :( dodatkowo RTX 3080 nie daje rady utrzymać 60 fps z FSR 2.0
Szczerze wolałem już koncept Fallouta i Skyrima idziesz do miasta bierzesz questa wiesz gdzie masz iść, coś ubijesz po drodze plus odkryjesz kilka jaskiń lub gruzowisk :D bez żadnego zbędnego klikania prosto do celu.

Dodatkowo ekonomia wydaje się niedorzeczna statek za 10 tyś kredytów i jedno piwo 500 kredytów czyli za 20 browarów mogę kupić statek kosmiczny zdolny do podróżowania międzyplanetarnego, przecież to absurd.
Dodatkowo gra nie ma głębi, disain statków wnętrza itd wygląda jak wyjęty z obecnych czasów nic co widzieliśmy np w Mass Effecy, rok w grze z tego co widziałem to 2200-2300 jakoś tak więc zero innowacyjnych technologii?

Nie rozumiem zachwytu recenzentów być może mają dużo wolnego czasu na zbędne czynności jak klikanie i oglądanie przerywników filmowych.

To jest moja subiektywna opinia.
Wololol - #starfield #gry #rpg

Nie wiem jak inni ale gra mnie totalnie nie urzekła p...

źródło: 12

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Wololol: Ceny statków są większe, za 10000 to możesz sobie zmienić klila elementów we własnym statku a nie nowy statek kupić. Tam się chyba źle wyświetlają cenach statków albo brakuje przecinka czy coś.
  • Odpowiedz
@Wololol: Może i gra nie wspiera HDR ale też nie wspiera ekranów 32:9. Przynajmniej przez ostatnich kilka lat nie naprawili interfejsu ekwipunku na PC a usprawniony silnik nadal wymaga ekranu ładowania gdy wchodzisz do budynków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 31
@Wololol
filmiku nie da się pominąć bo to wczytywanie, jakby go nie było to byś się gapił na pasek postępu ( ͡º ͜ʖ͡º)

zachwyty recenzentów nad grami aaa zawsze będą, jak się nie spodoba recenzja to następnym razem dany portal nie dostanie kodu przed premierą gry i nie mają recenzji - a inni tak -> ludzie wejdą na inne portale po recenzje a nie nasz.
  • Odpowiedz
Dodatkowo gra nie ma głębi, disain statków wnętrza itd wygląda jak wyjęty z obecnych czasów nic co widzieliśmy np w Mass Effecy, rok w grze z tego co widziałem to 2200-2300 jakoś tak więc zero innowacyjnych technologii?


@Wololol: nie wiem jak łączysz głębię gry z kierunkiem artystycznym, ale przecież to jest chyba największy plus tej produkcji XD W obecnych czasach estetyka "hard scifi" z kina lat 70/80 w kulturze prawie nie
  • Odpowiedz
@krucjan: F4 i Skyrim mnie nie zawiodły, bardzo dobrze sie tam bawiłem. W obu produkcjach byl fajny klimat i "to cos".

Starfield nawet tego nie ma. Nie czuje immersji, tego klimatu i swiata który stworzyli. Wszystko jest takie sztuczne (nie chodzi o aspekty techniczne)
  • Odpowiedz
@Wololol: przede wszystkim recenzent ma się jarać, bo dostaje z tego tytułu różne benifity od wydawcy i producenta konsoli, a to daje mu kontent na którym zarabia. By dostać dostęp przed premierowy, bilety na premiery, ekskluzywne informacje, płatne współpracę to trzeba stworzyć swoje portfolio krypto reklam. Taki SprzedajnikTV wypromował się tym, że tworzył właśnie te krypto reklamy, a widzom to nie przeszkadza. Jara się wszystkim, pokazuje emocje i to napędza sprzedaż.
  • Odpowiedz
@cadcadcad Może i wymagania ma bardziej jak Cyberpunk niż Mass Effect, ale za to grafice bliżej do Mass Effecta niż Cyberpunka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet na xboksie gra nie działa w 60fps (a i przy 30 potrafi dropnąć), ale po co optymalizować gry, jak gracze i tak kupią ¯\(ツ)

RTX 3080 nie daje rady utrzymać 60 fps z FSR 2.0


@Wololol Przy jakiej rozdzielczości?
  • Odpowiedz
@Wololol: "kupiłeś? zapłaciłeś? zaraz po premierze przed zapoznaniem się z opiniami zaufanych recenzentów? zapomniałeś już co zrobiliśmy z Falloutem 76? to cmoknij się w dupę" Todd Howard (probably) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Wololol: grać nie grałem, bo nie będę dawał za gierkę 350 zł, ale z recenzji, które oglądałem, to mi to przypomina Fallouta 4 w kosmosie xD
  • Odpowiedz