Wpis z mikrobloga

@kaczafi8: @Sibu niech pobiera tylko od sprzedającego, bo to on go zatrudnia i ta osoba chce sprzedać bulwa jego mać. Powinni wprowadzić zakaz sprzedaży z pobraniem prowizji od kupującego i tyle, chyba że ja jako kupujący bym go zatrudnił, że ma mi znaleźć takie i takie mieszkanie, bo nie mam czasu szukać i tyle
  • Odpowiedz
Za co agent nieruchomości chce zgarniać od kupującego 3 procent wartości oglądanego mieszkania


@tajkaszmol: Dokładnie, też tego nie rozumiem, dlaczego osoba sprzedająca mieszkanie robi to przez pośredników. Przecież potem takie negocjacje też inaczej wyglądają jak kupujący nie musi odpalać pośrednikowi kasy.

niech pobiera tylko od sprzedającego, bo to on go zatrudnia i ta osoba chce sprzedać bulwa jego mać.

@Erimar: zawsze możesz kupować mieszkania wystawione przez właścicieli jak cię tak
  • Odpowiedz
@tajkaszmol: wysyłasz kolege do oglądania -> masz adres -> znajdujesz księge wieczystą -> o ile człwiek nie nazywa sie jan kowalski to znajdziesz kontakt na necie -> koszt 40 zł za ksiege plus bonus dla kumpla
  • Odpowiedz
@Erimar

@kaczafi8: @Sibu niech pobiera tylko od sprzedającego, bo to on go zatrudnia i ta osoba chce sprzedać bulwa jego mać. Powinni wprowadzić zakaz sprzedaży z pobraniem prowizji od kupującego i tyle, chyba że ja jako kupujący bym go zatrudnił, że ma mi znaleźć takie i takie mieszkanie, bo nie mam czasu szukać i tyle


pośrednio zawsze kupujący płaci te prowizje, nawet w przypadku gdy biuro bierze prowizję od sprzedającego- po
  • Odpowiedz
@mrKuaku: niech wliczają więc w cenę nieruchomości. Wystarczająco już tracę czas na inne pierdoły, żeby potem grzebać i doczytać, że dodatkowo płatny obligatoryjnie garaż, komórka lokatorska czy inne pierdy
  • Odpowiedz
@tajkaszmol: na polskim rynku to wygląda tak że spotyka się trzech januszy i każdy każdego chce wyruchać: sprzedający mówi że nie chce płacić prowizji i można sobie pobrać od kupującego, kupujący że przecież od sprzedającego ma pobrać, a agent najchętniej pobrałby od tego i tego. No ale i tak się to kończy tak najczęściej że klient sprzedający bierze od agenta zdjęcia i sam sobie mieszkanie sprzedaje albo jakiemuś somsiadowi, a kupujący
  • Odpowiedz
@tajkaszmol: ja kupiłem wczoraj działkę , (w prawdzie 1.5 proc prowizji) i tylko tak kupiłbym następna . Jest dużo działek budowlanych z wz , gdzie droga asfaltowa np jest za wąska i nie dostaniesz pozwolenia na budowe. Mimo sprawdzania samemu na geoportalu it'd możesz się jebnac. Nie mniej przy mieszkaniach nie ma to sensu
  • Odpowiedz