Wpis z mikrobloga

@rad_kop: presta jest spoko, jeśli masz więcej produktów. Jeśli nie ogarniasz stawiania sklepu, konfiguracji serwera i sklepu (jest tego dużo), to nie lepiej skorzystać z gotowców jak shoper czy inne?
  • Odpowiedz
@deafpool: chcę się nauczyć tworzenia stron i sklepów. Strony w WordPressie już umiem (jako-tako), ale sklep idzie mi mozolnie.
Dla moich przyjaciół chcę stworzyć blog o ich zainteresowaniach i do tego sklep z ich produktami.
Ich działalność odbywa się w UK
  • Odpowiedz
@rad_kop: Zostań przy Woo, PrestaShop wymaga wiedzy i nie chodzi tu o zainstalowanie modułu tylko o cały system, programowanie i smarty, twig, js itd itd
  • Odpowiedz
@rad_kop: Być może trafiłeś na kilka problemów których nie potrafisz ogarnąć przez co się niepotrzebnie zniechęciłeś. WooCommerce jest łatwe i jak ogarniesz podstawy to jest już z górki. Masa darmowych i półdarmowych wtyczek robi robotę.

Pytaj na mirko jak czegoś nie wiesz.

Ja dwa miesiące temu też robiłem swój pierwszy sklep na WooCommerce i z poradnikami z neta poszło mi gładko.
  • Odpowiedz
Piszesz "Dużo mozolnej pracy", ecommerce to szeroka dziedzina. Czasami trzeba zmigrować kilka tysięcy produktów z całą rzeszą danych a czasami naprawić błędy po jakimś partaczu. Wymaga to wszystko sporej ilości wiedzy od SEO po kodowanie aby to było funkcjonalne pod klienta bo każdy poważniejszy ecommerce ma swoje rozwiązania/wymagania gdzie musisz pisać własne moduły. Jeżeli nie idzie Ci Woo gdzie jest o wiele mniej wygajający i bardziej dostępny to znaczy ze nie jest
  • Odpowiedz
@rad_kop: subiektywnie. Jeżeli idzie Ci mozolnie z WooCommerce, nie idź w prestashop tam początki wydają się prostsze ale obsługa jest bardziej wymagająca niż woocommerce. Może jakiś Saas?
  • Odpowiedz