Wpis z mikrobloga

za 3 miesiące zmieniam pracę i dołączam do korpo it. z oferty pracy i rozmów znam mniej więcej stack technologiczny z jakim przyjdzie mi się mierzyć, ale chciałbym pocisnąć parę tematów by móc zacząć pracę z wysokiego C.
mam dane kontaktowe do mojego przyszłego przełożonego i myślę czy nie napisać do niego maila z prośbą czy mógłby mi bardziej szczegółowo nakreślić zadania, z którymi bym się mierzył (środowisko, technologie, systemy, toolchain itd.).
uważacie takie coś za spoko inicjatywę czy jest to jakaś lekka przesada?
#praca #pracawit #devops #sysadmin also #programista15k
  • 11
@kczy do mnie do zespołu przychodzi teraz senior, który miał 3 miesiące wypowiedzenia i napisał jakoś miesiąc temu do menago czy są jakieś konkretne tematy, którymi będzie się zajmował i mógłby sobie przypomnieć w wolnym czasie, także są takie sytuacje.
@kczy jak dla mnie to nic niezwykłego. Jeśli nie mają pomysłu, to powiedzą Ci żebyś odpoczywał, ale jeśli mają plan, że będziesz zajmował się jakąś konkretną dziedziną, to już wiadomo od Ciebie zależy czy będziesz chciał coś doczytać w wolnym czasie czy nie. W it, wiedza którą nabędziesz, pracując w jednym miejscu nie wyparowuje przy zmianie pracy, ale staje się kolejnym elementem Twojego zasobu wiedzy.
@NitrousOxide: @briskmann @biczek @czarnobialyblog @ElTalento @jacekkowalski9122 @ApolloXXXL
dzięki za wszystkie opinie. postanowiłem, że chyba jednak nie napiszę tego maila. tak, znam podstawowy stack chociażby z rozmowy kwalifikacyjnej (i mam w ich zakresie zamiar się doszkalać), ale zawsze są jakieś niuanse w danej organizacji, ale jak ktoś wspomniał - dowiem się tego na onboardingu. idę na stanowisko regulara, więc myślę, że mogą chcieć na mnie "zarabiać" względnie szybko
@kczy miałem podobną sytuację, też wzięli mnie na regulara mimo, że była to moja pierwsza praca z brakiem realnego doświadczenia. Napisałem tydzień przed z prośbą o nakreślenie tematu. 2 tygodnie po rozpoczęciu pracy było już po onboardingu i prowadziłem swój własny poboczny projekt.