Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że gdyby Thermomix był zwykłym urządzeniem dostępnym na półkach sklepowych, bez tego MLM-owego prania mózgów na prezentacjach to mało kto by się nim zainteresował.

O Thermomixie dowiedziałem się stosunkowo niedawno, kolega mówił, że musi kupić swojej dziewczynie Thermomixa, bo wszystkie jej koleżanki mają i że to zajebista sprawa, szczególnie jeśli ktoś nie lubi gotować. A że oni raczej nigdy nie gotowali w domu tylko zamawiali obiady albo diety pudełkowe to uznali, że zaoszczędzą na tym zakupie.
W końcu na walentynki kupił tego TM, a potem przez kilka tygodni wysłuchiwałem jakie to urządzenie jest super, że korzystają z niego kilka razy dziennie, że jedzenie jest super, że się oszczędza czas i pieniądze, że we wszystkich najlepszych restauracjach szefowie kuchni z tego korzystają itd.
Nawet myślałem, żeby sam sobie kupić to dziadostwo, bo średnio umiem gotować, ale szkoda mi było 6000zł.

Po jakimś czasie kolejny kolega kupił Thermomixa i też na początku bardzo sobie chwalił. Coraz częściej nasze rozmowy zaczęły schodzić na temat tego urządzenia, naprawdę można było się poczuć jak w jakiejś sekcie xD A z tego co koledzy mówili to ich dziewczyny w ogóle dostały fioła na punkcie TM, zaczęły organizować Thermomix-Party (każda przynosiła TM i razem gotowały różne dania), promowały wśród znajomych i rodziny, hejtowały "Lidlomixa".

Po kilku miesiącach temat trochę ucichł więc wkroczyłem ja i zacząłem pytać jak tam się sprawuje to super urządzenie. Okazało się, że TM się trochę kurzy i używają go głównie do wyrabiania ciasta na pizzę, robienia soków, dipów i zup krem. Jeden kolega stwierdził, że dania jednogarnkowe z TM szybko się nudzą, a przy innych daniach to często wcale nie ma zbyt dużej oszczędności czasu (załączam shorta jak się robi zupę ogórkową w TM).
Od tamtego czasu praktycznie nie rozmawiamy o Thermomixie.

Druga historia też jest dobra XD Mój wujek kupił swojej żonie TM i on zachwalał jakie to jest super urządzenie, a potem okazało się, że leżało nieużywane przez kilka miesięcy, bo nie umieli się zalogować do aplikacji Cookiedo, bez którego TM jest bezużyteczny.

Znam też kilka małżeństw, które dostały Thermomixa jako prezent z okazji ślubu i też tak jak wyżej głównie używają TM do siekania, blendowania, wyrabiania ciasta itp.

#frajerzyzmlm #thermomix #mlm #gotowanie #jedzenie
damienbudzik - Mam wrażenie, że gdyby Thermomix był zwykłym urządzeniem dostępnym na ...
  • 294
Mam wrażenie, że gdyby Thermomix był zwykłym urządzeniem dostępnym na półkach sklepowych, bez tego MLM-owego prania mózgów na prezentacjach to mało kto by się nim zainteresował.


@damienbudzik: czy TM to MLM? Tak. Btw żeby dostać swojego za free musiśz sprzedac 5 sztuk znajomym. To urządzenie nie powinno kosztować więcej niż 2,5k. Jakościowo nie jest źle, jeżeli chodzi o użyteczność to zależy wszystko jak zawsze od użytkownika.
Mój thermomix jest zajeżdżany przez zone codziennie po parę razy od roku. Nie zapowiada się na to żeby się zakurzył. Super sprawa jak się ma małe dziecko. Jeden z lepszych zakupow. Wyobrazam sobie jednak, ze to nie jest sprzet dla kazdego i nie kazdy tak wykorzysta potencjal tego garnka jak moja zona.
@fraciu:

niczym tylko że jeszcze gotuje, garnek i dobry blender z różnymi wkładkami zastąpi i termogowno

No to wybaczcie mi szanowni Thermomixiarze ale jak dla mnie to jesteście #!$%@? w czoko po prostu dając 6k za sprzęt który mogą zastąpić 2 inne za łącznego tysiaka czy nawet pół przy wyborze opcji ekonomicznej kupując wszystko na promkach z Lidla/Biedry xD
Myślałem, że tam może jakaś wartość dodana jest, że to, nie wiem,
nie umieli się zalogować do aplikacji Cookiedo, bez którego TM jest bezużyteczny


@damienbudzik: bzdura...

i tak trzeba tak samo pilnować jak klasyczny garnek


@login_cwiczebny: bzdura..

Wezmę sobie książkę kucharską, albo jakiś przepis z netu, i mam to samo.


@login_cwiczebny: no nie masz to samo...

spytałem się znajomej czemu nie kupi tableta i nie zainstaluje tam aplikacji z przepisami i nie dokupi do tego robota. Chwila myślenia, cisza która po
Mam TM tylko dlatego, że dostaliśmy to na prezent. Nie jestem fanem magicznego garnka, przy gotowaniu wcale nie ma oszczędności czasu. Może zdaje to egzamin dla kogoś, kto ma totalnie dwie lewe ręce w kuchni i musi mieć wszystko podane krok po kroku.
Do osób które wychwalają możliwość wyrabiania ciasta w tm - 10 razy lepszy robot planetarny będzie kosztował 1/3 ceny
do aplikacji Cookiedo, bez którego TM jest bezużyteczny.


@damienbudzik: co kilka miesięcy słychać o firmie co wyłącza serwery i ich urządzenia stają się śmieciem, którego nie da się użyć zgodnie z tym, co ludzie myśleli, że jest przeznaczeniem. Często dotyczy to też sytuacji, że wyłączają "linie urządzeń v1", ale polecają nowe urządzenia v2 xD i to bez żadnego ogłoszenia wcześniej

Thermomix raczej nigdy tak nie postąpi, bo stracą łatwy pieniądz, ale
@damienbudzik: pomijam cenę ale mycie tego wynalazku jest zwyczajnie #!$%@?. Zrobisz ciasto a potem szorowanie bo sam się nie domyje. Robisz mięso dla kota to ścięgna się zawiną milion razy wokół ostrza i musisz to dłubać.
Jak ktoś nie potrafi gotować a ostrzenie noża go przerasta to spoko, ja potrafię.
Dla mnie to się nadaje do gotowania na parze i tyle. No ale wtedy cena tego jest chora jeśli mam tego
@damienbudzik: trudno nie używać tego argumentu jak ten sprzęt kosztuje chyba 6k.

Są ludzie, którzy kupili to sobie na próbę czy żeby się pobawić,

Ci, którzy uważają, że to „wezmę se książkę kucharską i będzie to samo” nie rozumieją, że to może nie jest zabawka dla nich i nie stać ich na wywalenie paru tysięcy na GADŻET, a nie kuwra robot kuchenny, który na koniec obliże mikser. Nie ma co dorabiać
@Emill daj mi przykład co zrobisz szybciej niż ja w garnku i blenderem


@fraciu: gdzie ja napisałem, że coś zrobię szybciej? ja to zrobię po prostu inaczej... gdy ty będziesz stał nad garnkiem z blenderem ja w tym czasie pogram sobie na konsoli, poczytam wypok, sprawdzę maile.. albo sobie strzelę dwójkę...i o to właśnie chodzi.
tak samo zupy nie rozgotuje, sosu nie przypalę.. jak już mam wszystko włożone i doprowadzone do
@BarkaMleczna: na każdy porządny sprzęt kuchenny który kupisz, ktoś może ci powiedzieć, że nie jest tyle wart, bo każdy nóż kroi, każdy blender blenduje, a


@Emill: no zupełnie nie rozumiesz argumentu, my tu nie mówimy "po co robić w robocie, skoro można ręcznie", tylko że są roboty naprawdę wysokiej klasy, sprawdzone, które robią to samo i kosztują kilka razy mniej. Próbujemy zrozumieć, co ma TM, czego nie mają inne sprzęty,