Wpis z mikrobloga

#rower #kiciochpyta #zakupy #rowery #pytanie nie mam pojęcia jakie rowery są teraz na co mam patrzeć przy kupnie ostatni rower miałem z 12 lat temu i go ukradli spod sklepu xD

potrzebuję rower na wycieczki rodzinne dla chłopa 180/75kg na trasy max 20km głównie asfalt/ścieżki rowerowe tak cena max 1000zl, będzie siodełko Hamax Kiss montowane na pewno ale to po za ta kwotą
  • 5
@Arean9: jak chcesz bardziej praktycznie to rower trekkingowy, jak chcesz bardziej sportowo to crossowy. Zastanów się nad zwiększeniem budżetu do 2000zł, bo ceny rowerów w ostatnich latach poszły ostro w górę i do 1000zł zakupisz wyrób roweropodobny i zapewne wydasz drugie tyle u mechanika nie mówiąc już o nerwach i #!$%@?.
@thedestroyerofeels całe życie jeździłem na składakach nie wartych więcej niż 21.37zl na komunię od ciulowatych chrzestnych dostałem damkę która była trochę już za małe więc długo na niej nie jeździłem. Potrzebny mi rower by zajechać z młodym do rodziny czy nad wodę lub do pracy/żłobka 2km od domu, typowy jeździk by mały trochę powietrza łapał a nie samym autem jeździł. Żona ma rower z allegro za 450zl kupiony jakieś 6lat temu i
@Arean9:
W rowerze za 1000zł będzie koło na wolnobiegu i hamulce V-breaki, no i rower będzie 2kg cięższy od takiego za 2000zł.

V-breaki dają radę w rekreacji przy ładnej pogodzie, ale przy foteliku na kole z wolnobiegiem padnie prędzej czy później ośka.

Treking za 1000zł da radę, tylko licz się z tym że za jakiś czas wydasz 200zł na nowe tylne koło
Fabryczne opony będą badziewiem, ale to jest obecnie przypadłość