Wpis z mikrobloga

569 + 1 = 570

Tytuł: Krążownik Kormoran
Autor: Theodor Detmers
Gatunek: historia
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788362913886
Tłumacz: Marek Jurczyński
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
Liczba stron: 222
Forma książki: książka
Wspomniea Theodora Detmersa, dowódcy krążownika pomocniczego Kormoran.

Jednostka odnosiła duże sukcesy na początku II wojny światowej, przejmując i zatapiając liczne statki alianckie. Ukorowaniem rajdu Kormorana był pojedynek z australijskim krążownikiem Sydney, który w wyniku starcia zatonął wraz z całą załogą. Kormoran również został zniszczony przez pożar wzniecony w trakcie bitwy, jednak udało się ewakuować większość jego załogi. Wrak Sydneya odnaleziono dopiero po kilkudziesięciu latach, akcja jego poszukiwań była dla Australijczyków tym, czym dla nas są poszukiwania wraku ORP Orzeł.

Książka to nieźle napisane, barwne wspomnienia spisane przez spostrzegawczego i bystrego młodego oficera, który jednakże dość bezkrytycznie patrzy na reżim nazistowski. W książce jest również polski akcent - przygotowania Kormorana do rejsu odbywają się w Gdyni i na Bałtyku.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #historia #iiwojnaswiatowa #historiabookmeter
Pobierz mokry - 569 + 1 = 570

Tytuł: Krążownik Kormoran
Autor: Theodor Detmers
Gatunek: hist...
źródło: 484478-352x500
  • 67
@shakerti1: Tak, jedne z najważniejszych wspomnień dotyczących wojen na morzu i elementarna pozycja związana z udziałem Australii w II wojnie światowej to bezwartościowa książka :D Bait 2/10 bo odpisałem, idź dalej trolować na tag #przegryw.
@shakerti1: kolejny rok jestem tutaj w czołówce dodanych recenzji i z pewnością przestanę dodawać wpisy bo jakiś random bez aktywności na tagu (poza obrażaniem ludzi w komentarzach do wpisów) tak chce :D
@mokry: w czolowce dodanego gówna xD jak ja tu postawlem to trafialem na gorace a ty z twoimi grafomanskimi ksiazkami mozesz najwyzej trafic za swoja dziewczyna do mnie do domu ;)