Wpis z mikrobloga

mireczki, łazienka w bloku z wielkiej płyty i ewentualny montaż wiszącej szafki łazienkowej.
jak to jest, z waszego doświadczenia?
rozmawiałem z jednym majstrem i mówi, że zazwyczaj ścianki działowe (z sąsiadami) w starych blokach w łazienkach są na tyle cienkie, że wiercąc dziury na kołki można przebić się do sąsiadów.
ile w tym prawdy i czy można zamontować nóżki do takiej wiszącej szafki i na dłuższą metę się nie #!$%@? (chyba zaprojektowana jest do przenoszenia innych obciążeń)?
#remontujzwykopem #lazienka #budownictwo
  • 12
@szybki96: bujdy.
Ściany międzylokalowe mają min. 20 cm.
Zawiesia do szafek mają wytrzymałość od ok. kilkunastu kilogramów na jeden wkręt do kilkuset kilogramów. Zwykle wytrzymują więcej niż sama szafka.
@szybki96: mieszkam w takim bloku i między mieszkaniami jest ściana nośna a nie działowa... natomiast między łazienką a WC mam cienką ścianę, taką z 5-6cm i w tej strach trochę wiercić bo jak za mocno dociśniesz to może kawałek odpaść z drugiej strony.

między mieszkaniami nie martwiłbym się o dziury na te 4 cm, albo i nawet 6, ale dla pewności dałbym jakąś chemię czy klej na kołek
@szybki96: masz tam płytki? przywal pięścią tak jak się w stół uderza, potem przywal w nośną i będziesz wiedział ;)

ps.. ja mam taką małą szafkę wiszącą z lustrem na tej cienkiej ściance powieszoną, krótkie kołki, klej na kołki + klej pod szafkę, z tym że ja mam pewność że płytki są idealnie przyklejone i nie odpadną, na samych płytkach by się trzymała.
jak to jest, z waszego doświadczenia?

rozmawiałem z jednym majstrem i mówi, że zazwyczaj ścianki działowe (z sąsiadami) w starych blokach w łazienkach są na tyle cienkie, że wiercąc dziury na kołki można przebić się do sąsiadów.


@szybki96: bzdury gada. Owszem, ścianki działowe w wielkopłytowych łazienkach bywają bardzo cienkie, ale tylko jeśli są to przegrody, w życiu nie słyszałem, by cienka działówka była jedyną przegrodą między dwoma sąsiadami, nawet w oszczędnościowych