Wpis z mikrobloga

#rower #rowery #czescirowerowe

Siema
Miałem dzisiaj na rowerze kolizję z samochodem. Wina kierującej. Wymieniłem się numerami ze sprawczynią i świadkiem. Niestety na skutek kolizji koło dostało po dupie, tzn. 3 szprychy wyleciały ze swoich mocowań. Z uwagi, że kołem uderzyłem od czoła, to nie jest wykluczone, że może być jakoś powyginana obręcz koła. Zatem chcę kupić nowe koło. Niestety jak patrzyłem w necie, to CHYBA takiego już nie ma :(
Dotychczasowe koło to SAIKO ALLOY 559 X 19-26
Czy znacie jakieś koło o takich samych lub bardzo podobnych parametrach?
  • 5
  • Odpowiedz
@BrrHmm: to zwykła obręcz 26", reszty parametrów koła nie podałeś ale można zgadywać że to absolutnie zwykłe koło, pójdź do najbliższego sklepu rowerowego i dostaniesz nowe.
  • Odpowiedz
3 szprychy wyleciały ze swoich mocowań


@BrrHmm: obręcz 99% śmieć. Można próbować prostować i naciągać, ale szkoda się męczyć. Co do nowego koła to istotniejsze:
- jaki typ hamulca? vbreak? tarcza?
- jak tarcza, to na centerlock czy na 6 śrub?
- jaka piasta?
- mocowanie na sztywną oś czy na szybkozamykacz?
- jaka szerokość obręczy?
- jaki stożek?

za 200-300 pln znajdziesz koło spełniające parametry, tylko pewnie będzie trzeba zajrzeć
  • Odpowiedz
  • 1
@jankowalski811 kobieta zwróciła mi koszta związane z wymianą koła na nowe.
@mjr_bien @makrel_gieldowy: Zrobione tak jak napisaliście. Doradzono jakie kupić koło.
@eloar wow, niezła ilość parametrów, aby kupić koło. Będzie zapamiętane na przyszłość. Dziękuję bardzo. Z kołem postąpiono j.w. napisano.
  • Odpowiedz