Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie najbardziej to że w PO wszyscy mają zbiorową amnezję. Wypowiadają się i obiecują jakby byli nową partią, tymczasem rządzili przez dwie kadencje, gówno zrobili, a na koniec stracili mandat społeczny na korzyść PiSu. I to jest dzisiejsza opozycja która chce rządzić tym krajem. Druga rzecz która mnie rozwala to że obecni 30-latkowie pamiętają #!$%@? lat 2007-2015 i zdarzają się tacy którzy będą głosować na Tuska i spółkę.
#wybory
  • 93
@RaszuVanTraszu

@malin90: To skoro było tak cudownie to czemu utracili władzę. Czemu w trakcie kampanii wmawiali ludziom że na 500+ nie ma kasy? Bo z tego co pamiętam to nagrabili sobie nawet u kiboli.


ale wiesz, że na 500+, 800+, 13stki, 14stki nadal NIE MA pieniędzy? przez to pisowskie ścierwo idziemy na dno. Mam tylko nadzieję że uda nam się od tego dna odbić kiedyś
Druga rzecz która mnie rozwala to że obecni 30-latkowie pamiętają #!$%@? lat 2007-2015 i zdarzają się tacy którzy będą głosować na Tuska i spółkę.


@RaszuVanTraszu: większość społeczeństwa głosuje nie na kogoś tylko przeciwko komuś.
@RaszuVanTraszu: moim zdaniem zaczynali tracić poparcie już przed wyborami do Sejmu (październik 2015) bo w kampanii wyborów prezydenckich, które odbyły się w lutym 2015 Duda mocno zyskiwał, mówiąc o sytuacji gospodarczej, Polsce w ruinie, emigracji, niskich płacach. Do tego doszło porzucenie urzędu premiera przez Tuska, nieudolny rząd Kopacz, zgoda relokację imigrantów.

https://www.youtube.com/watch?v=sL9yKG4KeIA

https://tvn24.pl/polska/rozmowa-o-polsce-zapis-spotkania-ewy-kopacz-i-beaty-szydlo-ra587401-3315722

@Ignac96 Wybieramy między inflacją, a bezrobociem, więc należałby to porównywać łącznie, poczytaj o "krzywej Phillipsa"

@malin90 wzrost PKB
@Atreyu PO przegrało między innymi przez wytykanie im na każdym kroku afer pokroju ośmiorniczek czy zegarka Nowaka, polecieli na aferze Amber Gold (z którą oczywiście nie mili jako partia nic wspólnego), polecieli na nie popularnych decyzjach jak podniesienie wieku emerytalnego.

W tym samym czasie PiS grillował gdzie się da te tematy, dając za alternatywę kiełbasę wyborczą w postaci darmowej kasy, obniżenia wieku emerytalnego. Ustawy szkodliwe, ale z punktu widzenia szaraka mającego w
Lubisz statystyki @Ignac96 ?

Za PIS bezrobocie było w granicach 18%, wyemigrował milion osób za pracą, dziurawe drogi, praca za 4,50 na czarno i minimalna brutto 900

W latach 2008-2015 wzrost PKB wzrósł o 25 proc, mimo kryzysu finansowego, a poziom inwestycji oscylował wokół 20% PKB

Sorry, napiszę raz jeszcze,

chyba nie pamiętasz jakim gównem była Polska przed rokiem 2007.

Oczywiście pis trafił jak ślepa kura w ziarno z rządami 2005-2007 i
@RaszuVanTraszu PIS ciagle wprowadza głupie ustawy szybko pisane na kolanie które później wymagają 800 poprawek również robionych na szybko, wprowadzają głupie i niezrozumiałe zakazy jak np. niehandlowe niedziele których tak ludzie chcieli że jak trafi się handlowa niedziela to u mnie w mieście nie ma miejsc na parkingu pod galerią. Według mnie to rząd powinien zajmować się prawdziwymi problemami a nie wchodzić z butami w życie i zakazywać pójścia do sklepu w
@malin90: Tego im odebrać nie można że przez kryzys przeszliśmy zadziwiająco dobrze, tylko co z tego jak byliśmy jednocześnie na smyczy niemców? Kto nie chce federalizacji unii pod butem niemieckim ten na PO nie zagłosuje, PO ani żadna partia nie wygra kochany :) Nie moge sie doczekać tych durnych wpisów O BOŻĘ TEN KRAJ JEST STRACONY, WYJEZDZAM ZA GRANICE bla bla bla, jak już Pis wygra XD

A jedzcie sobie, będziecie
@malin90: Oczywiście, że pis trzeba #!$%@?ć na zbity pysk. Ale ludzie zapominają, że po jednak #!$%@?ła wybory z kretesem mając za sobą cały aparat państwowy. Ludziom się to po prostu przejadło, i nie można zwalić wszystkiego na hehe "głupi elektorat".
@qusqui21: Tylko zauważ że teraz ciągle mamy jakieś konflikty w unii bo PIS robi to co chce a nie to czego oczekują od nich szwaby, i za to dziękuję panu PIS. Idea konsolidacji kontynentu nie jest mi bliska, a już na pewno nie pod zarządem szwabów czy innych zachodnich kolonizatorów. Jestem zwolennikiem przeciwwagi dla wschodu i zachodu jakim może stać się idea międzymorza, w tej czy innej formie, która jest realizowana
@Frygus96: co ty masz 15 lat? Najwazniejsza umiejetnoscia nie jest obrazanie sie i tupanie nozka, tylko sztuka dyplomacji. Czyli sztuka kompromisu przeprowadzona w taki sposob, zebys swoje dlugofalowe cele osiagnal. Pis wlazi na stol i sra, i to ci imponuje? I walisz sobie konia do jakies mrzonki o potedze polski wynikajacej z niczego konstruktywnego. Praca u podstaw sie liczy, bycie potega ekonomiczna, a nie jakies #!$%@? o tym ,ze niemcy chca
@qusqui21: Brzmisz w tej chwili jak typowy wyborca PO, albo inaczej może.. Jak typowy ANTYPISOWIEC, nazwałeś to że PIS nie jest potulnym barankiem wszystkich zachcianek Niemców sraniem na stół, rozumiem że dla ciebie po prostu powinni wykonywać wszystkie rozkazy tak jak robiło to PO, bo inaczej "robią nam siare w unii" Mówisz o kompromisach, a ja odpowiem ci jedno: Nie ma kompromisów z kimś kto jest pośrednio odpowiedzialny za #!$%@? twojego
odpowiedzialny za #!$%@? twojego państwa w drobny mak 80 lat temu, przegrał wojnę, a teraz próbuje cie podbić tylko gospodarczo. Ja mówie temu stanowcze nie.


@Frygus96: juz chyba wszyscy odrobili lekcje o tym, ze wspolpraca wszystkim wychodzi na dobre, tylko ciebie chyba nie bylo. No pewnie ze jestem antypisowcem, z checia bym zaglosowal na lewice, ale zaglosuje na ko z powodu dehonta. Mi sie dobrze zylo za czasow PO, nie denerowowalem
@krytyk__wartosciujacy: Jeśli jedynym wyborem Polaka, jest wciąż głosowanie na mniejsze zło, wbrew własnym przekonaniom i to na partię, która jak była u władzy, to wszyscy modlili się, by jak najszybciej ją odsunać i poszli głosować na PiS, to nasza sytuacja rzeczywiście jest tragiczna.
@Tomsz1989: poważnie masz ból dupy o autostrady na wschodzie? I co, do kościoła byś nimi jeździł? Czy może woził coś do ruskich i ukr? Autostrady przede wszystkim powinny służyć gospodarce, a że główne kierunki naszego eksportu to zachód, więc nie dziw się, że autostrady wschód zachód były pierwsze. A A1 nie pobudowano, by górale jeździli nad morze, tylko by ułatwić eksport i import towarów.

Emerytury.. mam ci znaleźć ustawę? Waloryzacja jest