Wpis z mikrobloga

Na TVN24 przed chwilą byl 15-minutowy material o beatyfikacji rodziny Ulmow i ich historii. Przez 15 minut ani razu nie padło słowo Niemcy czy nawet nazisci. Ani razu. Po prostu jakis "zandarm" wydał rozkaz zabicia calej rodziny. Jaki żandarm? Nn nie wiem, może ten z Saint-Tropez? xD Dobrze, że chociaż powiedzieli za co ich zabili. Ale nie zapomnieli dodac, że Józef Ulm miał konflikt z lokalnym proboszczem, który za nim nie przepadał, bo ten byl za odebraniem Kościołowi majątku.

#tvn24 #media #bekazlewactwa
  • 18
  • Odpowiedz
@jankes83: Ja bym jednak wolał, zeby w mediach się mówiło, która strona popełniała zbrodnie, bo kwestia formacji czy jednostek to jest chyba drugorzedna w tym przypadku. Z takimi informacjami to za 20 lat sami Polacy nie beda pamiętać, kto tych ludzi zamordował i za co.
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku:

Z takimi informacjami to za 20 lat sami Polacy nie beda pamiętać, kto tych ludzi zamordował i za co.


Rozejrzyj się po necie, nawet po wykopie. Hitler to śmieszny pan z memów, 'rzymian' się delikatnie mówiąc mocno nie lubi, negowany jest Holokaust i masa ludobójstw, zbrodnie wojenne usprawiedliwiane, ciągłe wspominanie o historii jest boomerskie i nudne oraz krzywdzące dla naszych sąsiadów z którymi musimy budować nową, wspólną i szczęśliwą przyszłość.
  • Odpowiedz
nie zapomnieli dodac, że Józef Ulm miał konflikt z lokalnym proboszczem


@zgubiles_sie_jelonku: dzisiaj znacznie większym zagrożeniem dla przeciętnego Polaka (szczególnie w wieku przedszkolnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)) jest lokalny proboszcz niż niemiecki nazista, więc praktycznie podeszli do sprawy. Fakt pozostaje, że miło byłoby przy okazji nazwać też rzeczy po imieniu.
  • Odpowiedz
za 20 lat sami Polacy nie beda pamiętać, kto tych ludzi zamordował i za co.


@zgubiles_sie_jelonku: A co mnie obchodzi coś co było 10, 20 czy 50 lat temu? Mamy ważniejsze problemy na kolejne 5, 10, 20 lat niż to co się działo w okolicy II wojny światowej xD
Ja nie wiem jak można tak mocno walić konia do przeszłości i mieć w dupie przyszłość. Polska martyrologia i masturbacja do tego
  • Odpowiedz
@Wojtunia123: @jash: Materiał, o którym mówię był rano (chyba ok. 9-10) i to była relacja reportera z tych uroczystości dzisiejszych. Opisywał historię Ulmów i nie było mowy o nazistach czy Niemcach tylko o żandarmach oraz o proboszczu, który miał kosę z Józefem Ulmem. To że teraz w jakichś serwisach informują o tym w ten sposób to oczywiście dobrze, ale takie sytuacje im się zdarzają często. Oni bardzo wybiórczo przedstawiają informacje
  • Odpowiedz
Przez 15 minut ani razu nie padło słowo Niemcy czy nawet nazisci. Ani razu. Po prostu jakis "zandarm" wydał rozkaz zabicia calej rodziny. Jaki żandarm? Nn nie wiem, może ten z Saint-Tropez? xD Dobrze, że chociaż powiedzieli za co ich zabili. Ale nie zapomnieli dodac, że Józef Ulm miał konflikt z lokalnym proboszczem, który za nim nie przepadał, bo ten byl za odebraniem Kościołowi majątku.


@zgubiles_sie_jelonku: WOLNE MEDIA! HaTfu
  • Odpowiedz