Wpis z mikrobloga

Pytanie do wyborców PO

Jak ma działać te 600 + na najem mieszkania? W sensie płacę za wynajem 3000, dostaję od rządu Donalda Tuska 600 plus, właściciel podnosi czynsz o 8 stówek z uwagi na rosnącą inflację, przez rosnące wydatki na transfery socjalne (patrz reszta postulatów z programu PO), i jestem 200 zł do tyłu? To jakoś tak w praktyce ma działać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gospodarka #ekoniomia #heheszki #bekazpodludzi #bekazpo #takaprawda #bekazlewactwa #lewackalogika #wykop #polska #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 36
@lazaruss: w bk2% mozna kupic grunt od rodziców pod budowę domu czy po prostu mieszkanie na matkę, które i tak było dla dzieci (nie były pelnoketnir dlatego dalej na rodzica), wiec dlaczego i w tym nie moznaby bylo.
Jak ma działać te 600 + na najem mieszkania? W sensie płacę za wynajem 3000, dostaję od rządu Donalda Tuska 600 plus, właściciel podnosi czynsz o 8 stówek z uwagi na rosnącą inflację, przez rosnące wydatki na transfery socjalne (patrz reszta postulatów z programu PO), i jestem 200 zł do tyłu? To jakoś tak w praktyce ma działać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kopyto96: +/- to co piszesz.
@Kopyto96: Ktoś mądrze ostatnio wypowiedział się, że w kraju i czasach skrajnego populizmu które wychodował między innymi PiS nie da się już rywalizować politycznie w inny sposób niż w taki sam. Obiecanki to jedno, ich realizacja to drugie. Jak ktoś wczoraj skomentował. Lepiej dla nas żeby PO nie spełniło swoich obietnic niż PiS swoje spełnił.
ale gdzie tu zysk jak dopłatę zbiera bank?


@Maldo: jak gdzie? Masz mieszkanie glupi kredyt, gdzie rodzice, albo juz samemu spłacisz to szybciej. Mieszkanie za 300 tys od rodziców w którym mieszkasz kupujesz za 420 tys. Zysk juz masz z różnicy. A i płacisz rodzicom za mieszkanie, które już jest Twoje. To o wiele większe zysk.
@Kopyto96 dla mnie jako wynajmującego taki program to skarb.
Problemy są natomiast dwa:
1. Po nie wygra wyborów, nie ma nad czym więc dyskutować.
2. Nawet jeśli wygra, to ci oszuści (w przeciwieństwie do złodzieii z pis) nie spełniają obietnic wyborczych.
@Gozd odnoszę się do bk2 a nie pomysłu platformy. Jedyny zysk przy kupnie od rodziców i ew. darowiznie kasy z powrotem to tanio pozyskany kapitał (ale to tak samo działa jak bierze się zwykły hipoteczny w okolicach 8%). Z tym że wydaje mi się że to pół legalny temat jest.
Pomyśl platformy jest tylko zajawką, więc nie ma żadnych konkretów bo to narazie tylko kiełbasa wyborcza.
@Gozd

>ale gdzie tu zysk jak dopłatę zbiera bank?


@Maldo: jak gdzie? Masz mieszkanie glupi kredyt, gdzie rodzice, albo juz samemu spłacisz to szybciej. Mieszkanie za 300 tys od rodziców w którym mieszkasz kupujesz za 420 tys. Zysk juz masz z różnicy. A i płacisz rodzicom za mieszkanie, które już jest Twoje. To o wiele większe zysk.


Ty chyba nie wiesz jak działa BK2% ( ͡° ͜ʖ ͡°