Wpis z mikrobloga

Malowałem pasy na suficie na czarno. Pas to pojedyncza płyta, reszta sufitu podwójna. Płyty były pokryte gładzią i farbą gruntującą Śnieżki. Po farbie w rogach dałem akryl den braven i przeciągnąłem po prostu mokrym palcem, nie malowałem tych miejsc ponownie farbą gruntującą. Po drugim malowaniu na czarno widać te miejsca gdzie był akryl. Co zastosować aby nie było widać tych miejsc? Malowanie farbą gruntującą i jeszcze raz na czarno zamaskuje te miejsca?
#budownictwo #budujzwykopem #budujzchaferem
kamilox4 - Malowałem pasy na suficie na czarno. Pas to pojedyncza płyta, reszta sufit...

źródło: WhatsApp Image 2023-09-11 at 08.34.25

Pobierz
  • 10
@kamilox4: chyba nie do końca rozumiem. Akryl powinieneś zastosować taki, który możesz bez problemu pomalować. Po pomalowaniu go czarnym kolorem powinno być ok. Samego akrylu też nie możesz nawalić za dużo, bo nieestetycznie będzie wyglądać.

Farby gruntującej w tym momencie nie warto używać, bo wszystko co się miało zagruntować jest już ok. Ewentualnie kolejna warstwa farby docelowej.

Tak przynajmniej mi się mocno wydaje.
@kamilox4: Ja nie lubię akrylu do tego stopnia, że wole te połączenia zasmarkać gładzią i gąbeczką w miarę ładnie zeszlifować na równo. Musisz też zmienić trochę podejście. Przecież nie będziesz siedział na kanapie i podziwiał sufitu, ten element będzie praktycznie niezauważalny w życiu codziennym. Takie detale nie rzucają się mocno w oczy z dużej odległości.
@kamilox4: A tobie chodzi również o te odbarwienia nie na samym akrylu, tylko na suficie przy krawędzi? To jest przez to, że jadąc palcem narobiłeś takich brzydkich mazów, których pewnie nigdy nie zamalujesz. Musiałbyś to teraz zdrapać i od nowa lecieć. To jest wina nieumiejętnego nakładania akrylu, bardzo częsty błąd początkujących. To powinno być ścierane szybko przy układaniu.

To samo jest przy układaniu sylikonu w łazienkach. Zostają później farfocle i trzeba
@kamilox4: teraz jeżeli chcesz to ratować, to farba na plamy na ten akryl i wtedy jeszcze raz to malować. No niestety tradycyjne akryle dają lekko inną poświatę na farbie, a szczególnie jest to widoczne przy ciemnych farbach
  • 0
farba na plamy


@Smarek37: ta farba to po całości pomalować czy tylko w tych odznaczających się miejscach? I czy ma to znaczenie czy malowałem to lateksową czy nie? Czy taka farba na plamy będzie normalnie się trzymać lateksowej?