Wpis z mikrobloga

Pomysły tych wszystkich pożal sie boże Śpiewaków i innych "działaczy" nałożeniem katastru skończą się tym, że ludzie, którzy dziedzicza po dziadkach, rodzicach beda musieli sie w popłochu pozbywac mieszkan, bo nie bedzie ich stać na ich utrzymanie. W dodatku zeroemisyjna polityka UE tez zrobi swoje, wiec ich gowniane mieszkania w blokach z wielkiej płyty beda gownowarte, a kogo bedzie stac na posiadanie wielu mieszkań i płacenie katastru? Tak, tak zagraniczne fundsze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bedzie wynajmujacy instytucjonalny, z ktorym nie bedzie gadki jak z Januszem, tylko Julka z korpo dostanie wytyczne i trzeba bedzie robic to co pan wynajmujacy kaze, bo inaczej uprzykrzy odpowiednio zycie. A i mieszkania zastepcze od gminy sie znajda, bo przeciez Janusz nie bedzie sie bawil w dochodzenie odszkodowania przed sądem od gminy, ze nie moze goscia wywalic, bo nie ma dla niego lokalu zastepczego.

Ludzie pokroju mysli społecznej Jasia Śpiewaka zrobili problem, bo od kryzysu z 2008 r. zaczęli gasić benzyną (realnie ujemne stopy, a w niektorych nawet nominalnie, zasypywanie wszystkiego pustym pieniądzem i łatwym kredytem, wprowadzanie nowoczesnej metody monetarnej na salony), a w Polsce dodatkowo zabito rynek kapitałowy i wszyscy sie dziwia, ze mieszkania drogie. Bylo nie spuszczac w kiblu wartości pieniadza i ją szanować, to moze teraz mieszkania bylyby w normalnych cenach. Ale po co, na co to komu, dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#nieruchomosci #ekonomia #gielda
  • 113
@loczyn:

No nie, lepiej mieć 200k pustostanów w samej Warszawie, a rodzina gdzie dwie osoby pracują nie mogą sobie pozwolić na mieszkanie nawet na zadupiu.


No to podziekuj grzecznie bankom centralnym an calym swiecie za ich ostatnia 10letnia polityke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niezdiagnozowany:

Pisząc komentarz, no ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No tak. Po prostu nie mam ochoty wyciągać pojedynczych cytatów i dyskutować z tym, co pisałeś.

Okej, czyli rozumiem, ze uwazasz, argumenty takie jak, ze chlop co placii 0% pit albo 12%, utrzymuje mnie i pobieram przez to socjal xD.


Jest w tym wątku taki komentarz? Czy po prostu wziąłeś jakiś argument, sprowadziłeś go do absurdu i teraz
No tak. Po prostu nie mam ochoty wyciągać pojedynczych cytatów i dyskutować z tym, co pisałeś.


@Kayshi: sam piszac ten komentarz wdales sie jakby nie patrzec w polemike.

Jest w tym wątku taki komentarz? Czy po prostu wziąłeś jakiś argument, sprowadziłeś go do absurdu i teraz się z niego śmiejesz?


"5) Podsumowując w obecnym systemie bardzo dużych dopłat do lewara, wynajmu i seniorów dziedziczenie wielu mieszkań sprawia, ze stajesz się biorcą
Szkoda tylko że politycy są umoczeni w nieruchy i będą robić wszystko żeby tego nie wprowadzać.


@bzyku95: no i bardzo dobrze, że są umoczeni, bo widzę, że komunizm w mentalu ludzi tego kraju jest dalej silny XDD zamiast zablokowac te fundusze inwestycyjne i innych wielkich graczy to chcielibyście odbierać prywatnym osobom majątki i liczyć na to, że ceny mieszkań spadną pięciokrotnie XDD
@niezdiagnozowany:

5) Podsumowując w obecnym systemie bardzo dużych dopłat do lewara, wynajmu i seniorów dziedziczenie wielu mieszkań sprawia, ze stajesz się biorcą socjali.


Tak się kończy czytanie wątku w biegu. Pomyliłem się, miałeś rację.
Wciąż, wybranie takiego argumentu do reprezentacji odmiennych poglądów nie jest odpowiednie.
Nie zgadzamy się ze sobą, ale nie wkładaj mi w usta idiotyzmów, które ktoś tu wypisywał.

sam piszac ten komentarz wdales sie jakby nie patrzec w
@bzyku95:
xDDD to niezła logika
A jakim prawem komuś zabierać mieszkanie, które mu się prawnie należy? Już pomijam, że jaka lokata kapitału z 1 mieszkania na tymczasowy wynajem? xD Przecież to są grosze, gdzie na dobrej lokacie wyjdzie lepiej i bezpieczniej.
Wciąż, wybranie takiego argumentu do reprezentacji odmiennych poglądów nie jest odpowiednie.

Nie zgadzamy się ze sobą, ale nie wkładaj mi w usta idiotyzmów, które ktoś tu wypisywał.


@Kayshi: wybacz, myslalem, ze dokladnie czytales watek i popierales takie tezy i argumenty, ktore ktos stawial.

Właściwie to miałeś rację nawet dwa razy, moje komentarze nie wniosły tutaj niczego konstruktywnego. Znikam więc :)


mimo, ze sie nie zgadzales, zachowles sie kulturalnie, pozdrawiam i zycze
@Zeroskill Bardziej kretynskiego pomysłu nie dało się wymyślić? W Polsce problem jest właśnie w tym, że najem jest zdominowany przez Januszexy. Przy najmie instytucjonalnym nikt PRLu nie wynajmuje, nie wchodzi do mieszkania i nie ma innych przypałów związanych z najmem.

Odwrotnie powinno się uruchomić REITy jak w cywilizowanym zachodzie by każdy Polak mógł kupić udział w funduszach nawet z małymi pieniędzmi.
@T0pi5: ale kto mówi o zabieraniu?

Podatek katastralny, i delikwent sobie sam wybierze czy opłaca mu się trzymać takie mieszkanie i spekulować na jego cenie, czy je upłynnić

Nikomu nie trzeba nic zabierać
@bzyku95
No pewnie, ale wiadomo ze najlepiej mieszkanie w miescie wojewodzkim, w nowym budownictwie a nie w jakiejs polsce B, powiatowej dodatkowo na obrzezach.
Na jakim swiecie ty zyjesz, zawsze beda nierownosci. Dlaczego pewne dzieci maja cierpiec za to ze urodzily sie w lepszej rodzinie?
@Herubin: a to janusz nie może założyć spółki kapitałowej? xd kataster tylko dla osób fizycznych jest absurdalny bo na starcie daje przewagę inwestorom a tu chodzi o odwrotność xd
@bzyku95 nie no z tym pozbywaniem się mieszkań spadkowych to się zapędziłeś. Tak to mniej więcej powinno wyglądać, że dziedziczysz mieszkanie i możesz je sobie wynająć, ew. mieć gotowy starter dla własnych dzieci. Tak się buduje majątek i tacy pojedynczy rentierzy to gowno nie problem, tacy są potrzebni, żeby stare mieszkania po rodzicach szły na wynajem dla studentów i młodych zanim zbiorą na swoje.

Problemem są ciołki co wbijają cały swój kapitał
@niezdiagnozowany: nie zarabiam minimalnych pensji i jestem na podatku liniowym a nie jakieś tam 0% czy 12%. PIT 0 to też kłamstwo bo to i tak na uop chyba kilka stów to zwolnienie daje, większość obciążenia to ZUS.

Nie wiedziałem, ze twoja babcia zmarła 10 lat. Piszesz chyba o 5 mieszkaniach. Musiała być bardzo zaradna w latach 80. Czy 5 takich samych babci miałeś?

Jak moja branża się wywali to nie
@niezdiagnozowany: przecież to nie chodzi o kogoś kto mieszkanie odziedziczył tylko o fundusze robiące zakupy całymi blokami. Poza tym w to miejsce należałoby znieść podatek belki od obligacji skarbowych i lokat bankowych, bo sporo ludzi po prostu chroni w kurnikach oszczędności przed inflacją. Mieszkania służą do mieszkania a nie do spekulacji albo ochrony kapitału.
@niezdiagnozowany: 1. Wielka płyta już dawno docieplona z dopłatami z funduszy unijnych, nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam nieocieploną wielką płytę, taką szarą klasyczną, ale to było kilkanaście lat temu. 2. Nie rozumiem tej historii o osobach, które przy katastrze za trzecie czy czwarte mieszkanie zapomną, że mają więcej mieszkań, stracą to obłożone katastrem i pójdą do lokalu zastępczego . 3. Na pewno naród, który doświadczył hiperinflacji, niewykupionych obligacji II RP itp