Wpis z mikrobloga

@TTedbundYY: klepanie się po jajcach odcinek 2137.
A prawda jest taka że w XIX wieku, nie mając majątku jak typowy neet/przegryw nie miałeś żadnej szansy na żonę bo małżeństwa były aranżowane w oparciu o status majątkowy.

Za to miałeś blisko 100% szansy na powołanie do którejś armii i zdechnięcie w paskudny sposób przydrożnym rowie z flakami wyprutymi bagnetem przypadkowego żołdaka z innej armii.
@thorgoth: no nie do końca, nie mając za wiele po prostu brałeś żonę taka co również ma niewiele, albo i mniej. No i pewnie niezbyt urodziwa. Taka z racji na niewiele lepsze perspektywy to i tak nie miała wiele wybory u sobie jakoś wspólnie biedę klepali. Co nie znaczy że w tym wszystkim nie mogli znaleźć jakichś ubożuchnych kwiatków szczęścia.
klepanie się po jajcach odcinek 2137.

A prawda jest taka że w XIX wieku, nie mając majątku jak typowy neet/przegryw nie miałeś żadnej szansy na żonę bo małżeństwa były aranżowane w oparciu o status majątkowy.


Za to miałeś blisko 100% szansy na powołanie do którejś armii i zdechnięcie w paskudny sposób przydrożnym rowie z flakami wyprutymi bagnetem przypadkowego żołdaka z innej armii.


@thorgoth: Srogie grzyby XD Większość ludzi mieszkała na wsi,
@TTedbundYY: Chłopaki, jak wy chcecie coś poderwać, jak macie taki negatywny stosunek do kobiet?. Może zwyczajnie macie niewiele do zaoferowania i nie mówię tu o kasie. Stąd wasz dysonans poznawczy, który sobie redukujecie wyzywając kobiety z anonimowych kontXD
Srogie grzyby

Większość ludzi należała do średnio zamożnego chłopstwa

Nie wiem czy to zrobiłeś specjalnie czy z niewiedzy ale odpisze jakbyś był normalnym mireczkiem. Najwyżej mi odpiszesz coś w stylu "hyhyhy ale jesteś debilem, hyhyhy" i wzbogace czarną ;)

Większość polskiego chłopstwa była bardzo biedna, w latach nieurodzaju balansowała na granicy śmierci głodowej. Poczytaj opisy obcokrajowców wizytujących polską prowincje, np Williama Coxe czy Huberta Vautrin, piszących o tym że polski chłop nie
przegryw != neet. Ja jestem w topowych % zarobków w Polsce a i tak jestem przegrywem.

@niedorzecznybubr: spoko, może tak być ale to tylko znaczy że masz bałagan w głowie. Nie osądzam Cie w żaden sposób, nie wiem jakie są przyczyny ale człowiek który ma pieniądze, odpowiednie zdolności kognitywne i motywacje wypłynie na powierzchnie jak zakorkowana butelka wrzucona do oceanu.
@TTedbundYY: Nic nie musimy i to jest właśnie najlepsze, ale chłopy wolą narzekać i nieść ten krzyż poświęcenia do końca życia. Dalej będą zasuwać w walce o status i cipę, dalej będą ginąć na wojnach, bo nie zawalczą o swoje prawa, dalej będą utrzymywać wszystko i wszystkich, bo przecież bez nich świat się zawali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
My point is - jęczenie współczesnych przegrywów że im tak ciężko, że męka pepe jest męką najwyższą i ostateczną a w innych czasach było tak łatwo jest skrajnie żałosnym pierdzeniem.


@thorgoth: No to wszystko jest prawda, tylko co z tego xD W prawie każdej społeczności większość jest "średnio zamożna" i tak też było wśród chłopstwa, a że ta średnia zamożność pozwalała na jedzenie mięsa dwa razy do roku to inna rzecz.
@blehblehbleh: mądrego to aż miło poczytać.

Bardzo celnie napisałeś z tym że kiedyś małżeństwo było koniecznością, jak zestawimy to z częstą przewagą kobiet w wieku rozrodczym wywołaną wojnami to faktycznie, w pewnym sensie było łatwiej o żonę.
O ile udało ci się dożyć do wieku dorosłego, co samo w sobie było trudniejsze niż teraz.