Wpis z mikrobloga

Uwaga, teraz na poważnie!
Jeśli chcecie, to mogę wam kiedyś opowiedzieć ze szczegółami historię mojego dziadka, który był jednym z pierwszych więźniów obozu KL Auschwitz (politycznym) i spędził tam prawie 5 lat aż do wyzwolenia. Historia jest bardzo długa, ciężka no i smutna ale zarazem ciekawa i pokrzepiająca. Muszę tylko jeszcze przejrzeć stare pamiętniki, albumy i archiwa żeby się upewnić co do niektórych faktów. §

Jeśli chcecie to dajcie dużo plusów żebym wiedział że wam zależy, w sumie jak nie dacie to też wrzucę bo myślę że warto, tylko później bo to naprawdę długa i skomplikowana historia.
Pozdrawiam ()
_________________________________________________
#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #wojna #iiwojnaswiatowa #auschwitz #opowiadanie #holokaust #obozykoncentracyjne #rodzina #truestory #oswiecim #okupacja #niemcy #tarnow
DziecizChoroszczy - Uwaga, teraz na poważnie!
Jeśli chcecie, to mogę wam kiedyś opowi...

źródło: temp_file3933575562634869972

Pobierz
  • 19
zdrada mniejszości


@Borsuk_Europejski: Przecież mityczny dziadek mógł donosić na Polaków zamiast mścić się na polskich Żydach. Z jakiegoś dziwnego powodu Niemcy rozpracowali całe Państwo Podziemne.
Po wojnie przecież wszyscy walczyli z komunistami, a PZPR, SB miały maks dwa tysiące członków. Tzw. żelazna grupa okupantów.
@Dzieci_z_Choroszczy możesz też napisać do Auschwitz i jakieś dodatkowe dokumenty podeślą. Wiem, bo ktoś z rodziny napisał i dostał informacje o pradziadku. Tak samo trafił do Auschwitz jako więzień polityczny a pod koniec wojny był przeniesiony do dwóch innych obozów w Niemczech.
Jeśli chcecie to dajcie dużo plusów żebym wiedział że wam zależy

#!$%@? OPie, to nie jest historia jak sąsiad ci się zesrał na wycieraczkę a historia wielkiej tragedii