Wpis z mikrobloga

@StaryPijanyWyjadacz: Upraszczasz sobie rzeczy żeby ci pasowało do tezy a kompletnie nie pojmujesz zasad gry w którą grasz. xD Jasnym jest, że przy ograniczonej podaży specjalistów będą oni walczyć o pracownika różnymi metodami tym podwyżką płacy, ale rozkmiń ancymonie to, że to nie efekt dobrego serduszka pracodawcy. Gdyby specjalista wymagał nieziemskiej pensji to prędzej firma zlikwiduje stanowisko niż da mu te kasę. To wszystko wynik kalkulacji, nadrzędnym i w zasadzie jedynym
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: więc jeśli pracownik b2b może wynegocjować sobie urlop czy inne rzeczy których nikt mu nie gwarantuje, bo bez pracowników janusz nic by nie zarobił, tak od drugiej strony przy zmniejszających się obciążeniach podatkowych może chciałby schować różnicę do kieszeni ale nie może przez presję konsumentów kupujących tańszy produkt od konkurencji. To było przetestowane parę lat temu gdzie ludzie do 26 roku życia przestawiali płacić dochodowy; wielu ludzi obawiało się że
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy mnie fascynuje, że ktoś nadal myśli, że zwiększanie obciążeń przyniesie państwu jakiekolwiek korzyści. Państwo zawsze zmarnuje powierzone mu pieniądze.

W polsce widzimy to od lat. Zwiększenie zobowiązań podatkowych idzie w parze z pogorszenie jakości usług publicznych. Błędne koło.
  • Odpowiedz
Państwo zawsze zmarnuje powierzone mu pieniądze.


@Sarza01: tak było, jest i będzie, nie zmyślam. Dlatego potężni przedsiębiorcy zamiast podnieść pensję pracownikowi, zwiększyć jego produktywność i zadbać o jego bezpieczeństwo biorą miniratę na ferrari.
  • Odpowiedz
Zwiększenie zobowiązań podatkowych


@Sarza01: mówisz o liniowym cit 9%, zerowym pit do 26 roku życia, 12% pit, wyższej kwocie wolnej i zerowym vacie na żywność? No tak, po takiej podwyżce to wstyd, że w urzędzie pracy nie robią podwójnej latte z spienionym mlekiem a na przystawkę nie dostajemy kawioru. Wstyd i hańba! To jakbyś zrobił dziurę w baku i po 100 kilometrach dostałbyś białej gorączki bo nie przybyło ci paliwa w
  • Odpowiedz
@Sarza01: Danina inflacyjna to tak z góry ustalona przez PiS czy to konsekwencja pewnych losowych zdarzeń na świecie? Czytałeś ten gówno artykulik? Podpunktem jest likwidacja ulgi dla klasy średniej, brak powrotu do wcześniejszej stawki VAT (xD), podniesiona akcyza na papierosy i alkohol (xDDDDDD) lub podniesienie opłaty uzdrowiskowej (xDDDDDD). Rozliczałeś kiedykolwiek tę ulgę dla klasy średniej? Wiesz jaki to zamęt wprowadzało? Znasz pojęcie dochodu rozporządzalnego? Wiesz które podatki zasilają budżety samorządów i
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: i ja mam rozumieć o co chodzi w tym bełkocie i co Ci tam siedzi w głowie?

Wiesz, że żeby określić jakość usługi trzeba najpierw z niej skorzystać?


bo co ma niby to zdanie znaczyć? o co tobie chodzi? bo brzmi to jak autyzm.

że niby ja nie korzystam z usług państwa? czy ty? w tym tygodniu byłem w urzędzie. Nie nie uważam że by jakość usług aparatu państwa wzrosła
  • Odpowiedz
Państwo zawsze zmarnuje powierzone mu pieniądze.


@Sarza01: tak było, jest i będzie, nie zmyślam.


https://100aferpis.pl/

@MirekStarowykopowy: zapraszam na zaprzyjaźnioną stronę podliczyć sobie jako praca domowa ile tam mln zostało sprzeniewierzone publicznych pieniędzy.

następnie proszę podzielić to przez swoją godzinową stawkę i zobaczyć ile dni pan mariusz by na to pracował.

następnie zapraszam podzielić to przez kilku mariuszy żeby zobaczyć ile ludzi musiał jak długo zasuwać żeby złodziej jeden z drugim
  • Odpowiedz
zapraszam na zaprzyjaźnioną stronę podliczyć sobie jako praca domowa ile tam mln zostało sprzeniewierzone publicznych pieniędzy.


następnie proszę podzielić to przez swoją godzinową stawkę i zobaczyć ile dni pan mariusz by na to pracował.


@Sarza01: ty nie masz pojęcia ananasku o poważnych pieniądzach ale zgodzę się, że kumoterstwa i kolesiostwa mógłby PiS uczyć na uczelniach wyższych
  • Odpowiedz
fascynuje mnie to przekonanie, że w kapitalizmie gdy zmniejszy się obciążenia przedsiębiorcy on magicznie ulży konsumentowi odbierając sobie z miski xDDDD to jest jakiś absurd


@MirekStarowykopowy: nie ma tu nic magicznego, po prostu na to potrzeba czasu. To nic nowego, że ceny szybciej rosną niż maleją i naprawdę nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć dlaczego tak jest. W skrócie - jak zwiększysz przedsiębiorcom obciążenia, to podniosą ceny, co z kolei spowoduje
  • Odpowiedz
bo co ma niby to zdanie znaczyć? o co tobie chodzi? bo brzmi to jak autyzm.


@Sarza01: i mówi to typ który na poparcie swoich farmazonów wjeżdża ad personam i nie potrafi podać ani jednej liczby, zjeżdżaj trollu czytać artykuły z bankiera xD
  • Odpowiedz