Wpis z mikrobloga

@janusz_z_czarnolasu: Stało się tak dlatego, że w tamtych czasach instytucja kościoła, poza dziesięciną, niosła za sobą jednak pewne korzyści dla młodego państwa polskiego. Powstawały klasztory, które dawały kopa rozwojowego okolicy, szczególnie przodowali w tym cystersi, którzy zasiedlali tereny, na których nikt nie mieszkał i uprawiali ziemię. Pierwszym piastom opłacało się przyjąć chrześcijaństwo, bo mieli z tego zysk, sami też o zabiegali o budowanie klasztorów. Ponadto, jeśli chcieli liczyć się w cywilizowanej
@janusz_z_czarnolasu: uwielbiam porównywanie organizacji i systemu wiary który ukształtował cały świat do lokalnych wierzeń xDDDD
przecież słowianie mieli chlew nawet w panteonie, bo co gród to inny wachlarz bożków był. Co więcej nasz naród jednak swoją historię zawiązał i rozwinął pod patronatem piaskowego boga, nie peruna.

a jak ktoś wyżej wspomniał z turbosłowian beka totalna, zwłaszcza ostatnio się aktywowli i masowo walą konia do książek pełki taktując je jako swego rodzaju
@ead-gdrer: Chyba nie rozumiesz o czym ja mówię - mi nie chodzi o to która religia jest moralnie wyższa, która narzuca coś a które nie. Chodzi o to, że religia katolicka jest podwaliną świata zachodu czy nam się to podoba czy nie - a świat zachodu w całości dominuje nad światem w niemal każdym aspekcie.

Dlatego cokolwiek powiedzieć o tej religii jest ona na pewno bardzo skuteczna.
@prawdziwy-polak: A #!$%@?, wziął chrzest bo mu mogli #!$%@?ć kraj, end of story. Natomiast zasługi były takie że kobiety palili na stosie w ramach kar za czary razem z uczonymi. XD Do tego doszły krucjaty i wszędobylski syf bo gawiedź nie ładowała w dzielnice tylko na kościół XD
@janusz_z_czarnolasu: Pogaństwo w tamtych czasach to było takie samo gówno jak obecnie katolicyzm. Tyle co nie było jednego głównego typa w kiecce co mówił innym co mają robić. Nie ma co się więc brandzlować do starych wierzeń.

A staliśmy się katolami z tego samego powodu dla którego formy wchodzą w spółki joint venture czy ja im tam.