Wpis z mikrobloga

Wczoraj około 18 dałem kotu pierwszy raz w życiu surowe zółtko jajka, skuczony jakimiś kocimi grupami i tym, że fajnie jako dodatek czasami takie dawać. Od jakiejś 21 do teraz kot wymiotuje wszystko co zje, miał też rozwolnienie. Nie wiem czy to połączone, ale pewnie tak, więc dawanie żółtek jaj nie jest taki bezpieczne i świetne jak to kociarze piszą... zdecydowanie coś kotkowi zaszkodziło.

A tak swoją droga, to przeczekać, czy dać mu coś na te dolegliwości?

#kot #koty
  • 2
  • Odpowiedz
@Neobychno: można spróbować podać węgiel ale warto też odwiedzić weta jeśli kitek ciągle się męczy. Trzeba pilnować, żeby kot się nie odwodnił bo koty mają bardzo delikatne nerki.

Generalnie koty są wrażliwe na wszelakie zmiany w diecie więc jeśli kot do tej pory był na karmie mokrej/suchej/mieszanej to podanie surowego żółtka jest dla niego rewolucją.

Osobiście nie podaję kotu surowego jajka i jakiegokolwiek surowego mięsa - przy chorobie kotów jaką mieliśmy
  • Odpowiedz
  • 0
@ostatniwladcakromki: Dziś od rana chyba jest już lepiej, póki co bez wymiotów. Dostał troche jedzenia, minęła godzina i póki co jest ok. Tylko nie wiem czemu, ale jak zajada to wylatuje mu, mieli, wypluwa. Jakby miał jakiś problem w jamie ustnej albo gardle. Nie wiem czy od wymiotowania ,a robił to z kilka razy, może mu sie podrażnić coś, zobaczymy potem, ale jestem dobrej myśli.

Jest troche głodny bo wczoraj cały
  • Odpowiedz