Wpis z mikrobloga

dlaczego przy zapisywaniu pliku w photoshopie, mieli mi z minutę i w tym czasie jak kliknę cokolwiek na pasku zadań, to mi go podświetla i zacina, że nie moge wejśc w nic, tak jakby explorator był zawalony. po minucie wraca. pamięc 32 gb, nie powinno sie tak dziać. wkurza mnie to niemiłosiernie. można to jakoś usprawnić? i7 3400, 4 rdzenie.

#windows #windows10 #komputery #informatyka
  • 8
@presburger: photoshop trzyma obraz w pamięci, a zapisanie go na dysku i kompresja itd. trwa i jest zasobożerne. Odpal sobie jakiegoś tiff-a albo psd w gimpie czy w PS i zobacz ile to ramu zżera. Warstwy etc.
@presburger: przede wszystkim jakiego PS'a używasz tego cs6 (ostatniego nie cloudowego) czy jakiegoś cc? Ja ostatnio używałem jakiegoś CC ale to było parę lat temu, także teraz moja wiedza się pewnie zdezaktualizowała. Wtedy płaciłem bodajże 5 dyszek za miesiąc.
@presburger: tam jest gdzieś zakładka performance możesz w niej podłubać, no i alokacja więcej ramu pomagała. Ale w cc sprzed paru lat już było szybciej. Poszukaj tutków w necie pełno tego, a ja już nie pamiętam za bardzo, ostatnio to otwierałem same tiffy albo pliki w adobe xd.