Wpis z mikrobloga

@Musze_wygrac_zycie: są dużo gorsze cechy niż tępota. arogancja, egotyzm, nieszczerość i tym podobne są dużo bardziej przeszkadzające w kontaktach z daną osobą niż jej IQ(pomijam ludzi z poziomem ciężkiego upośledzenia).

lepiej znać się z kimś kto jest tępy,ale lojalny / miły / wspierający / wyrozumiały itp niż kimś kto ma IQ z mensy ale jest toksycznym #!$%@? który dodatkowo codziennie nam przypomina jakim ubermensch jest w swoim mniemaniu.

a brak uzdolnień
@10129:

a brak uzdolnień u kogoś mi wcale nie przeszkadza. nie jestem rekruterem do swojej firmy czy coś aby mi to robiło różnice co ktoś umie w jakim stopniu.


A jak pracujesz z kimś, a ta osoba słabiej od Ciebie ogarnia i wolniej robi to powiedz mi jak bardzo jej nienawidzisz.
@Musze_wygrac_zycie
mniej niż jakby ciągle szukała okazji do wbicia mi noża w plecy albo do sprzeczki ( ͡º ͜ʖ͡º)

ja to pytanie odebrałem w kontekście ogólnej znajomości Annie pracy typowo. Tak to zależy jakie konsekwencje dla mnie mają niskie kompetencje tej osoby.

Jakbym musiał za nią robić/ poprawiać po niej / czekać aż skończy aby móc robić swoje / moja praca by była oceniania częściowo na podstawie
@Musze_wygrac_zycie
W sumie w grach na ogół aplikowałem do gildii poni,ej mojego poziomu umiejętności i nie przeszkadzało mi to az tak bardzo. Ale to była głównie kwestia czucia się zbyt beznadziejnym / niechęci do bycia najsłabszym ogniwem w moim mniemaniu / strachu przed oceną ludzi "kompetentnych".

Brak odpowiedzialności i nonszalanckie podejście mnie #!$%@? za to mocno. Jak na ludzi trzeba było czekać 30-50 minut bo albo się spóźnili, albo nieprzygotowani przyszli, albo