Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki
Dobijcie mnie... Kończę dziś 32 wiosny, wczoraj uciekłem z Podlasia I #emigracja w okolice Berlina, zostawiła mnie narzeczona, boję się nowej pracy no i nie znam Niemieckiego.
Wczoraj w sklepie miałem takiego stresa robiąc zakupy że w głowie się nie mieści.
Ehhh dziś śpię u ziomeczka na podłodze i jutro pierwszy dzień w pracy i współpracownik ma mnie zabrać do siebie na mieszkanie na 2tyg.
Boję się Mirki :(
#wykop30plus #niemcy #przegryw
lukasz-sumo - Hejka Mirki 
Dobijcie mnie... Kończę dziś 32 wiosny, wczoraj uciekłem z...

źródło: temp_file8070604659730490980

Pobierz
  • 81
@lukasz-sumo będzie dobrze byku! Jesli masz zamiar zostać na dłużej to ucz się niemieckiego, uważaj na Polaków i nie popłyń w imprezowanie. Ja po 11 latach jedynie czego żałuję to że nie wyjechałem wcześniej. 3maj się i powodzenia!
dobrze będzie, a jak nie to Cię sprzedadza na narządy


@lukasz-sumo
@czuczer:

xD pamiętam swój pierwszy wyjazd za granicę, wziąłem ze sobą wszystkie oszczędności, całe 13euro które miało mi starczyć na miesiąc, moim pracodawcą okazał się polaczek-oszust, prawie zostałem bezdomny, ale jakoś udało mi się z tego wykaraskać, ale też pamiętam ten strach, że za każdym razem gdy ktoś wyciągał do mnie pomocną dłoń, widziałem w tym podstęp i brałem pod
@czuczer: pierwsza zasada, omijać firmy, gdzie Polak miałby być twoim szefem, sam byłem w 3 firmach i mam 100% frekwencji, gdzie okazali się oszustami.

no i też jest zasada, jak Polak Ci nie zaszkodził to już Ci pomógł, ale to osobiście musze powiedzieć, że ja generalnie trafiałem na wielu pozytywnych i naprawdę fajnych ludzi, zdarzały się typowe #!$%@?, ale to naprawdę rzadko i na starcie odpulałem takich i nie utrzymywałem z
@lukasz-sumo: nie boj sie, ja jak tu przyjechalam to zostalam oszukana z pokojem wiec bylam praktycznie bezdomna, po niemiecku umialam policzyc do 10, nie znalam nikogo, zarabialam 800 euro na praktykach. Minelo 6 lat, radze sobie swietnie, niedlugo cisne po obywatelstwo. Najgorsze sa pierwsze tygodnie pozniej juz leci z gorki, coraz wiecej zaczynasz rozumiec w sklepie, przestrzeni publicznej. Do tego w Berlinie wiekszosc mlodych ludzi mowi chociaz troche po angielsku, jest
@lukasz-sumo nie martw się byku. A pod Berlinem to Tesla nieźle płaci i szuka Polaków. Wiadomo że się boisz to normalne, musisz dać sobie czas, wszystko jest nowe duża zmiana do tego kobieta zrobiła co zrobiła. Masz gorsza formę, nie oczekuj że będziesz dobrze się czuł, ale staraj się być wśród ludzi pozytywnych i chcących dobrze dla Ciebie. Tak jak ten kumpel. Zrób tak i będziemy cię wspierać mordo.
@kajoj-kazik akurat ze mnie słaby imorezowicz jest więc nie popłyne :D
@Opryskus69 już melduje że zrobiłem I zbieram się na pierwszy dzien
@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU zwykły kierowca solówki dla poczty
@LubieHardkor a no widzisz ja akurat do polaka trafiłem do roboty i zobacze co wyjdzie z tego bo jak narazie chłop mi wszystko sam ogarnął więc wygląda legit i dziękuję za dobra radę :p
@kasztaniak15 ooj tak pewnie będzie xD
@good mam translator I
@lukasz-sumo: dasz rade. Jako chudziutki malutki chlopaczek emigrowalem do UK znajac tyle jezyka ile szkola nauczyla (malo) i spalem tez na materacu w pokoju 2x2 bez szafek, a dom dzielilem z patologia. Bylo wiele momentow i problemow gdy czulem ze sie zapadam ale dalem rade. Obecnie to Polska jest dla mnie krajem nie do pojecia, cale swoje zycie spedzilem tam, angielski to moj pierwszy jezyk, skonczylem studia i jestem po slubie.